Crvena zvezda preokretom do trijumfa protiv Budućnosti

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu podgoričke Budućnosti sa 83:69 (14:17, 20:23, 20:19, 29:10), u derbi utakmici 6. kola regionalne Jadranske lige.

Izabranici Dejana Radonjića uknjižili su šestu pobjedu zaredom i sada su na čelu tabele jedini s maksimalnim učinkom, nanijevši Podgoričanima prvi poraz.

Večerašnji uspjeh izboren je poslije velike borbe, sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini. Do tada, Budućnost je bila bolja i održavala vođstvo, imala i 12 poena prednosti, dok su crveno-bijeli igrali sa oscilacijama nastojeći da uhvate odgovarajući ritam.

Dobitnu “formulu” domaćin je tek u posljednjoj četvrtini, kada je predvođen Vilijamsom, Blažičem i Dangubićem prosto “eksplodirao”.

Crveno-bijeli su napravili seriju 15-0, Budućnost je za četiri i po minuta postigla samo jedan poen, a sve je riješeno kada je Kalinić trojkom donio 10 poena viška (69:59).

Do kraja veoma dobre utakmice Crvena zvezda nije popuštala, igrala je izvanredno pod oba koša, tako da je slomila dalji otpor kvalitetnog protivnika i rutinski samo uvećala prednost za zasluženi trijumf.

Do vrijednog uspjeha crveno-ij su predvodili Blažič sa 18, Marjanović sa 12 i Vilijams i Dangubić sa po 11 poena, dok su u ekipi Budućnosti najefikasniji bili Rejnolds sa 18, Šehović sa 15 i Planinić sa 10 koševa.

Ranije danas Partizan je poražen u Laktašima od Igokee rezultatom 83:77 (17:17, 22.15, 24:23, 20:22), Cibona je u Zagrebu savladala Solnok sa 96:92 (29:22, 14:23, 21:19, 32:28), a Cedevita je u Skoplju nadigrala MZT – 76:61 (14:19, 20:14, 19:16, 23.12).

U preostalom meču 6. kola sutra igraju Mega Vizura i Zadar.