“Mlakve” i dalje neosvojive

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] Pobjedom nad Drinom HE sa 4:2 fudbaleri trećeplasirane Slobode oprostili su se od svojih navijača za ovaj dio sezone.

Novograđani su ostali neporaženi na “Mlakvama” u jesenjem dijelu prvenstva Prve lige RS pošto su ostvarili šest trijumfa i jedan remi uz gol-razliku od 17:9.

“Crvene” je u vođstvo doveo Arnes Brkić u 26. minutu svojim petim ovosezonskim golom, da bi samo tri minuta kasnije gosti iz Višegrada izjednačili na 1:1 posredstvom Ivana Mirkovića. U 32. minutu ponovo je na sceni Brkić koji je pogodio prečku, a odbijenu loptu dočekao Elvis Mešić i “zakucao” je u mrežu. Kapiten Novograđana Saša Kovačević u 38. minutu povisio je na 3:1 udarcem sa 18 metara.

Gosti su smanjili rezultat poslije jedanaesterca u 49. minutu, a ponovo je Ivan Mirković bio strijelac. Dilemu oko pobjednika riješio je Marinko Rastoka golom u 71. minutu i tako goste ostavio na posljednjem mjestu tabele.

Sloboda (NG) – Drina HE 4:2 (3:1)

Strijelci: 1:0 Brkić u 26, 1:1 Iv. Mirković u 29, 2:1 Mešić u 32, 3:1 Kovačević u 38, 3:2 Iv. Mirković iz penala u 49, 4:2 Rastoka u 71. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 100

Sudija: Dragan Mejakić (Banjaluka) 7,5.

Žuti kartoni: Kovačević (Sloboda), Tasić, Pavlović (Drina HE).

Igrač utakmice: Saša Kovačević (Sloboda) 7,5.

Sloboda (NG): Kondić 6,5, Hamzić 7, Tica 6,5, Ćulibrk 6,5 (od 63. minuta Zdjelar -), Mešić 7,5, Brkić 7,5 (od 88. minuta Mustedanagić -), Rastoka 7, Antonić 6,5, Žujić 6,5, Kovačević 7,5, Popović 6,5 (od 60. minuta Stojanović -). Trener: Zlatko Jelisavac.

Drina HE: Govedarica 6, Pejović 6, Pavlović 7, Damjanović 7, Marković 6,5, Ig. Mirković 6,5, Jovanović 6 (od 79. minuta Savić -), Iv. Mirković 7,5, Tasić 6,5, Sekulić 7, Bojat 6 (od 79. minuta Krsmanović -). Trener: Marko Vidaković.