Herta osvojila bodove protiv Štutgarta

[dropcap]BERLIN[/dropcap] Fudbaleri Herte savladali su večeras u Berlinu ekipu Štutgarta sa 3.2, u prvoj utakmici 7. kola njemačke Bundes lige.

Duel timova iz donjeg dijela tabele protekao je u velikoj i neizvjesnoj borbi, iako je domaćin 15 minuta prije kraja imao prednost od 3:1 poslije preokreta.

Štutgart je iznenadio vođstvom već u 5. minutu i najavio da bi mogao do važnih bodova. Međutim, Herta je zaigrala mnogo bolje u nastavku.

Raspoložen je bio Salomon Kalu, koji je izjednačio rezultat 15 minuta kasnije, potom u drugom poluvremenu još jednom zatresao mrežu, pa je izgledalo da je sve riješeno kada je Berens pogodio za 3:1.

Štutgart je, međutim, u završnici zaigrao angažovano i bio mnogo opasniji, propustio je više povoljnih prilika, ali je uspio samo da ublaži poraz autogolom Vagnera.

U ekipi gostiju čitav meč odigrao je mladi reprezentativac Srbije Filip Kostić.

• Herta – Štutgart 3:2 (Kalu 22, 64, Berens 75 – Lajtner 5, Vagner 83. autogol)