Ana Ivanović poražena od Serene Vilijams

[dropcap]SINSINATI[/dropcap] Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspjela da osvoji trofej na WTA turniru premijer serije u Sinsinatiju posto je sinoć u finalu izgubila od svjetskog broja jedan, Amerikanke Serene Vilijams, u dva seta – 6:4, 6:1.

Ivanovićeva nije pružila partije iz prethodnih mečeva na turniru i bila je nemoćna da se suprotstavi raspoloženoj protivnici.

Počela je veoma dobro, napravila brejk na startu i povela sa 3:1, ali je nakon toga Vilijams preuzela inicijativu.

Kada je Amerikanka osvojila gem na protivnički servis za izjednačenje (3:3) postepeno je kontrolisala igru, rutinski okončala prvi set, a potom u nastavku borbe dominirala.

Drugi set je protekao u nadmoćnoj igri Amerikanke, koja je uz dva brejka (3:1, 5:1) ostvarila ubjedljiv trijumf za sedmu pobjedu nad srpskom teniserkom u njihovom osmom međusobnom okršaju.

Bez obzira na poraz, Ivanovićeva je u Sinsinatiju postigla veliki uspjeh i od danas je deveta na WTA listi.

Vilijams je osvojila ukupno 62. titulu u karijeri, prvu u Sinsinatiju, nakon 62 minuta igre.

Amerikanki je pripala novčana nagrada od 467.300 dolara plus 900 WTA bodova, a Srpkinji 227.000 dolara i 585 bodova.