Brza predaja novajlije

[dropcap]MRKONJIĆ GRAD[/dropcap] Fudbaleri mrkonjićke Slobode savladali su debitanta u Prvoj ligi Republike Srpske, Vlasenicu, rezultatom 3:1.

Gosti iz Vlasenice su se i pored poraza predstavili mrkonjićkoj publici u lijepom izdanju.

Sloboda je povela već u 20. sekundi golom Vladimira Karalića. Ognjen Jeftenić je sjajno centrirao sa lijeve strane, a najbolji strijelac prošlog šampionata glavom je matirao golmana Vlasenice Dalibora Kovačevića.

U 67. minutu bilo je 2:0 za Slobodu. Kapiten domaćih Draženko Miletić napravio je salom kroz odbranu Vlasenice i vrhom kopačke šutirao, a odbijenu loptu od golmana Kovačevića u vlastitu mrežu poslao je gostujući igrač Aleksa Bojanić.

Na 3:0 povisio je Dalibor Vidović u 80. minutu. Bojan Tadić je sjajno izveo slobodan udarac, a odbijenu loptu Vidović je poslao u mrežu. Tako se ovaj sjajni napadač poslije dvogodišnje pauze pogotkom vratio na zeleni teren.

Počasni pogodak za goste djelo je Dalibora Krezovića u 90. minutu iz penala, piše Glas Srpske.

Šef stručnog štaba Slobode Đorđe Inđić zadovoljan je pobjedom, ali ne i igrom svoje ekipe.

“Možemo i moramo mnogo bolje da igramo. Imperativ pobjede očigledno se odrazio na našu igru. Vrijeme je pred nama i u budućem periodu nastojaćemo da otklonimo nedostatke odnosno da se što bolje uigramo”, rekao je Inđić.

Strateg gostiju Momčilo Stanić nije bio zadovoljan rezultatom svoje ekipe.

“Sloboda je zasluženo pobijedila. Ali ne mogu se oteti utisku da smo sami sebe savladali, jer nismo iskoristili nekoliko prilika za pogodak. Neiskustvo je učinilo svoje”, rekao je Stanić.

Strijelci: 1:0 Karalić u 1. minutu, 2:0 Bojanić (autogol) u 67, 3:0 Vidović u 80, 3:1 Krezović iz penala u 90. minutu.

Stadion “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Zoran Strunić (Gradiška) 5,5.

Žuti karton: Sladojević, Karalić, Bereta, Šakić, Topić, Miletić (Sloboda), Tripković, Sladoje i A. Pejanović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Nenad Bereta (Sloboda) 7,5.

Sloboda: Ilić 7, Miletić 7, Čehajić 6, Bereta 7,5, Sladojević 7, Kokanović 6 (od 76. minuta Vrabac -), Jeftenić 7,5, Travar 7 (od 80 minuta Vidović -), Tadić 6,5, Šakić 6,5, Karalić 7 (od 58. minuta Topić 7), Miletić 7,5.

Vlasenica: D. Kovačević 6, Tripković 6, Božić 6, A. Pejanović 6, M. Pejanović – (od 19. minuta N. Kovačević 5,5), Ćirković 5,5 (od 67 minuta Limić -), Šargić 5,5 (od 80. minuta Radojčić -), Krezović 5,5, Đurić 6, Bojanić 6, Sladoje 6.