Sloboda preuzela vrh

[dropcap]MRKONJIĆ GRAD[/dropcap] Pobjedom nad Leotarom rezultatom 3:0 u posljednjoj utakmici četvrtog kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Slobode probili su se na prvo mjesto na tabeli.

Sa čela tabele Mrkonjićani su upravo “skinuli” Trebinjce i u grupi od četiri ekipe sa po devet bodova imaju najbolju gol-razliku.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova da bi u drugom domaći tim do pobjede poveo Nemanja Kokanović sa dva gola. Prvi pogodak postigao je u 50. minutu, a drugi 20 minuta kasnije. Konačnih 3:0 za Slobodu postavio je Milovan Travar u 82. minutu, piše Glas Srpske.

Veliku priliku za gol domaći su propustili u 49. minutu kada je golman gostiju Miroslav Aničić odbranio penal Bojanu Tadiću.

Sloboda (MG) – Leotar 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kokanović u 50, 2:0 Kokanović u 70, 3:0 Travar u 82. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 250

Sudija: Milan Docić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Blagojević, Jeftenić, Topić (Sloboda), Cimirot, Šešelj (Leotar).

Igrač utakmice: Nemanja Kokanović (Sloboda) 7,5.

Sloboda (Mrkonjić Grad): Ilić 7, Tadić 6,5, Topić 6,5 (od 78. minuta Vidović -), Travar 7, Kokanović 7,5, Vrebac 7 (od 87. minuta Bojanić -), Šipovac 7, Čehaja 7, Bereta 7, Jeftenić 7, Blagojević 6,5 (od 88. minuta Kosić -).

Leotar: Aničić 6,5, Andrić 5,5 (od 72. minuta Papaz -), Milošević 6, Šešelj 6, Aćimović 6, Dmitrović 5,5 (od 60. minuta Marković -), Cimirot 6, Popović 6, Zečević 6, Stojanović 6 (od 80. minuta Berjan -), Jeknić 6.