Zec pogodio čelo tabele

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] Derbi drugog kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu, između dvije Slobode, zasluženo je pripao novogradskoj (1:0), koja se drugim trijumfom našla na čelnoj poziciji.

Iako je jedini pogodak postigao rezervista domaćih Milan Zec, najbolji akter susreta bio je golman gostiju Radovan Ilić, koji je u nekoliko navrata po teškom i klizavom terenu odlično reagovao i spasio svoju ekipu težeg poraza, piše Glas Srpske.

Trener domaćih Zlatko Jelisavac uveo je u drugom poluvremenu Zeca i Ljubana Antonića, koje nije stavio u startnu postavu, jer su kasnili na sastanak pred meč, što se pokazalo kao pravi potez. Antonić je pogodio prečku, ali je, pored Mirze Mustedanagića, učestvovao u akciji u 78. minutu, koju je krunisao Zec.

“Teška, tvrda utakmica. Posebno što su i uslovi za igru bili nepovoljni, jer je kiša padala četiri-pet sati. Protivnik je bio bolji u prvom poluvremenu, a u nastavku smo mi bili ubojitiji i stigli do pobjede”, rekao je Jelisavac.

Ni gosti ne mogu da budu nezadovoljni partijom, pošto su u nekoliko navrata promašili šanse da se kući vrate sa bodom.

“Derbi je opravdao očekivanja. Želio bih da istaknem korektnost domaćina. Presudila je njihova snaga, a mi smo platili danak kasnijem početku priprema”, naglasio je direktor Slobode Gojko Đurić.

Službenu tabelu možete pogledati OVDJE.

Krupa

Utakmica između Krupe i Mladosti iz Gacka nije odigrana u subotu zbog natopljenog terena u Krupi na Vrbasu.

Novi termin meča je 27. avgust.

Strijelac: 1:0 Zec u 78. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac) 8.

Žuti kartoni: Rastoka, Hamzić (Sloboda NG), Tadić, Čehaja (Sloboda MG).

Igrač utakmice: Radovan Ilić (Sloboda MG) 8.

Sloboda (NG): Kondić 7, Tica 7, Hamzić 7, Aćić 7, Zdjelar 6,5, Rastoka 6,5, Vojnović 7,5, Kenjalo 6 (od 74. minuta Mustedanagić -), Stojanović 6 (od 46. minuta Zec 7), Popović 6,5, Žujić 6 (od 46. minuta Antonić 7).

Sloboda (MG): Ilić 8, Blagojević 7, Šakić 6 (od 46. minuta Vrebac 6), Tadić 6,5, Jeftenić 6 (od 80. minuta Gvero -), Topić 6,5, Kokanović 6,5 (od 46. minuta Karalić 6,5), Šipovac 6,5, Sladojević 7, Bereta 7, Čehaja 6.