Novak u novom finalu Pekinga!

[dropcap]PEKING[/dropcap] Najbolji teniser svijeta zadržao je maksimalan učinak na ATP turniru u Pekingu i plasirao se u peto finale u karijeri.

Đoković je u polufinalu savladao Britanca Endija Marija sa 6:3, 6:4, poslije nešto manje od 100 minuta igre, piše B92.

Novak je tako nastavio niz nepobjedivosti u kineskom gradu, sada ima 23 trijumfa bez poraza, uz četiri osvojene titule (2009, 2010, 2012. i 2013).

U drugom polufinalnom duelu u Pekingu sastaju se Martin Kližan i Tomaš Berdih.

Duel dvojice tenisera bio je 22. međusobni okršaj, a Đoković sada vodi sa 14-8 u pobjedama.

Đoković je odigrao odličan prvi set i zahvaljujući brejku u osmom gemu uspio da privede taj dio igre u svoju korist. Na startu drugog dijela napravio je brejk i imao potpunu kontolu, ali je uslijedila mini kriza sredinom seta.

Ispustio je stečenu prednost, ali je vrlo brzo povratio i plasirao se u peto finale u Pekingu.