Nišikori zaustavio Ðokovića (FOTO)

[dropcap]NJUJORK[/dropcap] Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković nije uspio da se plasira u finale US Opena, jer je večeras u polufinalu izgubio od Japanca Keija Nišikorija sa 6:4, 1:6, 7:6 (4), 6:3.

Nišikori je nakon velike borbe zaustavio Ðokovića u pohodu ka petom uzastopnom finalu na gren slemu u Njujorku.

Srpski teniser nije prikazao igru koja se očekuje od prvog reketa svijeta u polufinalu jednog velikog takmičenja, koje je osvojio 2011.

Ðoković nije briljirao, igrao je po principu “toplo-hladno” i djelovao potpuno dekoncentrisano na terenu.

novak_djokovic_njujork3

Sa druge strane mreže imao je izuzetno motivisanog i raspoloženog Japanca, koji je neočekivano lako izlazio na kraj sa 27-ogodišnjim Beograđaninom i poslije skoro tri sata igre došao do prvog gren slem finala u karijeri.

Nišikori je postao prvi azijski igrač koji je uspio da se plasira u finale nekog gren slem turnira.

“Ne znam šta se događa. Bio sam nervozan jer je to bilo moje prvo polufinale na gren slemu, ali je nevjerovatan osjećaj pobijediti najboljeg igrača na svijetu. Uslovi su bili teški, ali izgleda da volim da igram duge mečeve”, rekao je Nišikori poslije meča.

Nišikorijev protivnik u finalu biće pobjednik meča Marin Čilić (Hrvatska) – Rodžer Federer (Švajcarska).

Finale se igra u ponedjeljak od 23 sata po srednjeevropskom vremenu.