Mančester siti kažnjen s 40.000 evra zbog incidenta protiv Liverpula

Fudbalski savez Engleske kaznio je Mančester siti s 35.000 funti (oko 40.000 evra) zbog ponašanja igrača tokom premierligaške utakmice s Liverpulom, koja je završena rezultatom 1:1.

Klub je prihvatio krivicu za optužbe zbog nesportskog ponašanja, jer nije osigurao da se njegovi igrači ponašaju prikladno tokom utakmice.

Neprimjerena reakcija fudbalera Sitija uslijedila je nakon 50. minute, kada je sudija Majkl Oliver dosudio jedanaesterac za Liverpul.

Džejms Milner je pogodio s bijele tačke, a bod “građanima” donio je Serhio Aguero golom u 69. minuti.

Zbog prigovaranja sudiji Gael Kliši, Roberto Firmino i David Silva dobili su žuti karton poslije dosuđenog penala.

Nakon 29 odigranih kola Mančester siti sa 57 bodova zauzima treću poziciju, dok je Liverpul četvrti sa bodom manje, ali i utakmicom više.