Slavlje Rahmanova i Salihovića

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Svečanom ceremonijom proglašenja pobjednika i dodjelom priznanja danas je u Sarajevu završen 44. međunarodni šahovski turnir “Bosna 2014”.

U hotelu “Radon Plaza” u proteklih 8 dana takmičilo se oko 140 šahista iz 13 zemalja u okviru A i B turnira, javlja Fena.

Pobjednik A turnira je ruski šahista Aleksandar Rahmanov sa osvojenih 7 poena, drugo mjesto je osvojio Slovenac Matej Šebenik, a od trećeg do petog mjesta su tri igrača iz Hrvatske: Zdenko Kožul, Hrvoje Stević i Mladen Palac.

Kompletnu tabelu A turnira možete vidjeti ovdje.

Domaći šahisti su zauzeli vrh tabele B turnira, pa su na prva tri mjesta Amar Salihović, Rajko Bogdanović i Goran Vajić. Četvrto mjesto je zauzela šahistkinja iz Srbije Mila Žarković, dok je peti Lazar Stavnjak.

Dodijeljena su i posebna priznanja. Teodora Injac je najbolja u aktegoriji do 16 godina, Rijad Granović do 18, Vehid Musić do 20, dok je najbolji veteran Ljubomir Hadžimanov.

Kompletnu tabelu B turnira možete vidjeti ovdje.