Partizan teško protiv FMP-a, Zvezda lako s Crnokosom

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Košarkaši Partizana savladali su sinoć u Beogradu ekipu FMP-a sa 86:82, dok je Crvena zvezda ubjedljivo slavila u Kosjeriću protiv domaće Crnokose – 89:63, u utakmicama 13. kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion je u novobeogradskoj Palati sportova do očekivane 12. pobjede došao teškom mukom, poslije velikog preokreta u posljednjoj četvrtini.

Do tada, popularni “panteri” iz Železnika, predvođeni raspoloženim Čovićem i Gudurićem, igrali su odlično, potpuno kontrolisali utakmicu i imali sigurno vođstvo, u jednom trenutku i 17 razlike.

Pobjeda im je bila gotovo u ruci, ali je cjelokupan trud propao u posljednjih 10 minuta dramatičnog susreta.

Izabranici Milana Gurovića zastali su na korak od velikog iznenađenja. Počeli su da griješe, što je kvalitetniji tim Partizana umio da iskoristi i nakon mnogo muka i neizvjesnosti, ponajviše zahvaljujući preciznim šutevima Davisa Bertansa, ipak opravda ulogu favorita.

Oba trenera, Duško Vujošević (Partizan) i Gurović (FMP), zaradili su tehničke greške.

Crno-bijele su do uspjeha predvodili Pavlović sa 15, Bogdanović i Bertans sa po 14 i Lovernj sa 11 poena, dok su Čović sa 21 i Gudurić sa 20 poena bili najefikasniji u redovima FMP-a.

Crvena zvezda je rutinski odnijela bodove iz Kosjerića. Trener Dejan Radonjić pružio je šansu svim igračima i svi su se upisali u strijelce, a nejefikasniji bili su Katić sa 15 i Rebić i Mitrović sa po 11poena, dok su u timu domaćina bolji od ostalih bili Vujošević sa 14 i Stanojević sa 12 poena.

Iznenanđenje je priredio čačanski Borac savladavši u Valjevu ekipu domaćeg Metalca (73:72), a najzanimljivija utakmica odigrana je u Kragujevcu, gdje je Mega Vizura poslije prave drame slavila protiv Radničkog sa 102:98.

Kragujevčani su, slično kao FMP protiv Partizana, prokockali pobjedu u posljednjoj četvrtini, kada je direktni rival za treće mjesto sve njihove greške znalački kaznio.

Veličković je predvodio odlični i uporni tim Beograđana koji su stigli vođstvo Radničkog i preokrenuli rezultat u 36. minutu (88:87). Mega Vizura je do kraja odigrala sigurno i zasluženo došla do vrijednog uspjeha.

Bolji od ostalih u redovima domaćina bili su Mlađan sa 17, Brkić sa 16 i Birčević sa 15 poena, dok je u ekipi Mega Vizure Veličković postigao 24, Jokić 18, a Dangubić 15 koševa.