Sigurno izdanje Podrinja

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Fudbaleri Podrinja savladali su do ovog kola drugoplasiranu ekipu Mladosti iz Gacka rezultatom 3:1.

Svoju nadmoć tokom prvih 45 minuta domaćin je krunisao golom Stojka Kikića u 37. minutu i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Tim Miroslava Milanovića uspio je da udvostruči prednost u 78. minutu kada je mrežu Gačana pogodio iskusni Muhamed Jusufović. Nadu gostima donio je tri minuta prije kraja susreta Marko Toholj, smanjivši na 2:1. Ipak, Podrinje je uspjelo da do kraja susreta postigne treći pogodak, a strijelac je bio rezervista Nuko Hasanović u 90. minutu.

“Očekivali smo tešku utakmicu jer je Mladost doputovala sa namjerom da uzme barem bod. Moja ekipa je cijeli susret odigrala dosta disciplinovano i u visokom ritmu, a plod takve igre su nova tri boda, sa kojima napredujemo ka gornjem dijelu tabele. Igrači su ispunili sve što sam od njih tražio, pa i domaća publika u Janji može biti zadovoljna prikazanom igrom u svih 90 minuta. Čestitke protivniku na fer i korektnoj igri, a mi nastavljamo sa radom u skladu sa našim ambicijama”, rekao je Miroslav Milanović, trener Podrinja, za Glas Srpske.

Podrinje – Mladost 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kikić u 37, 2:0 Jusufović u 78, 2:1 Toholj u 87, 3:1 Hasanović u 90. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 350.

Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj) 8.

Žuti kartoni: De. Arnautović, Kikić, Merić (Podrinje), Andrić, Toholj (Mladost).

Igrač utakmice: Stojko Kikić (Podrinje) 8.

Podrinje: Đorđić 7,5, Jusufović 7, Veselinović 7, De. Arnautović 7, Kikić 8, Sajtanović 7 (od 81. minuta Hasanović -), M. Arnautović 7, Da. Arnautović 7, Pavić 7 (od 73. minuta Hadžić -), Mičić 7, Suljić 7 (od 88. minuta Merić -).

Mladost: Marković 6, Salatić 5, Mrković 5, Goranović 5, Vico 5, Prelo 5, Toholj 6, Andrić 5 (od 79. minuta Pušara -), Komnenić 5, Ćeranić 5, Vuković 5.