Kozara preuzela vođstvo

[dropcap]GACKO[/dropcap] Pobjedom u Gacku protiv ekipe Mladosti fudbaleri Kozare su iskoristili poraz Leotara u ovom kolu i od Trebinjaca preuzeli čelo tabele.

Gradiščani su poveli u 41. minutu kada je odlično dodavanje Miloša Srndovića u gol pretvorio Ozren Perić matiravši golmana Vladimira Markovića.

Do 2:0 ekipa Kozare je stigla u 59. minutu. Ponovo je asistent bio Srndović, ali ovaj put realizator je bio Dejan Maksimović. Samo pet minuta kasnije bilo je ubjedljivih 3:0 za goste. Ponovo je u prvom planu bio Srndović koji je ovaj put zatresao mrežu Gačana.

Do kraja meča Rajko Komnenić je samo ublažio poraz domaće ekipe.

Statistika

Mladost – Kozara 1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Perić u 41, 0:2 Maksimović u 59, 0:3 Srndović u 64, 1:3 Komnenić u 74. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 30

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik).

Žuti kartoni: Denda, Mrković, Ćeranić (Mladost), Trkulja, Ilić (Kozara).

Igrač utakmice: Miloš Srndović (Kozara) 7,5.

Mladost: Marković 5,5, Salatić 6, Mrković 5,5, Goranović 6, Toholj 6, Vico 6, Denda 6, Komnenić 6, Ćeranić 5,5 (od 46. minuta Pušara 5,5), Vuković 6, Andrić 6

Kozara: Trkulja 7, Ilić 6,5 (od 84. minuta Kovljen -), Bosnić 7, G. Majdanac 6,5 (od 69. minuta A. Majdanac -), Vukajlović 7, Maksimović 7, Perić 7 (od 90. minuta N. Makitan -), Srndović 7,5, I. Makitan 7, Gavrić 7, Šatara 7