Tekstilac jači od Rudara

[dropcap]DERVENTA[/dropcap] Fudbaleri Tekstilca priredili su veliko iznenađenje pošto su na svom terenu pobijedili Rudar Prijedor rezultatom 2:0.

Poslije ravnopravne borbe u prvom poluvremenu, u kojem su domaći imali jednu, a Prijedorčani dvije velike šanse za vođstvo, u nastavku su dominirali domaći igrači, piše Glas Srpske.

Trijumf mladića trenera Mitra Lukića najavio je Nemanja Asanović u 53. minutu poslije kornera Igora Susakovića. Deset minuta kasnije, nakon centaršuta sa lijeve strane, Njegoš Despotović je udarcem glavom sa tri metra zatresao mrežu Dalibora Kozića za treći jesenji trijumf debitanta iz Dervente.

Tako su se “tekstilci” revanširali Prijedorčanima za proljećnu eliminaciju iz polufinala Kupa Republike Srpske.

Tekstilac – Rudar 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Asanović u 53, 2:0 Despotović u 63. minutu.

Stadion: Tekstilca u Derventi.

Gledalaca: 500.

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 8.

Žuti kartoni: Đukić, Gojić, Đuričić, Vujanić (Tekstilac), Đokić, Radoja, Šodić.

Igrač utakmice: Nemanja Asanović (Tekstilac) 8.

Tekstilac: Plisnić 7, Jolović 8, Vujanić 7,5, Đuričić 7, Asanović 8, Glišić 7 (od 79. minuta Gojić -), Susaković 7, Komlenović 7,5, Đukić 7, Popadić 7,5 (od 83. minuta Duspara -), Despotović 8 (od 83. minuta Rastović -).

Rudar: Kozić 6, Šodić 5, Stakić 6,5, Pekija 6,5, Stjepić 6, Radoja 6, Mirković 7, Kantar 6,5, Marić 6 (od 76. minuta Rokvić -), Đokić 6 (od 66. minuta Rokvić -), Mikić 6,5.