Remi Lacija i Dinama, Marsej siguran kod kuće

Fudbaleri Lacija i kijevskog Dinama remizirali su rezultatom 2:2 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Dinamo je došao u prednost golom Tsigankova, da bi potom Lacio preokrenuo golovima Imobilea i Andersona. Konačan rezultat postavio je Moraes.

Marsej je bio siguran kod kuće i savladao je Atletik Bilbao sa 3:1. Već u prvom minutu su domaći došli do prednosti golom Okamposa. Na 2:0 povećao je Paje u 14. minutu, a smanjio je Aduriz u 48. Konačnih 3:1 postavlja Okampos u 58. minutu.

Lajpcig je sa 2:1 savladao Zenit. Golove za domaće postigli su Bruma u 56. i Verner u 77. minutu. Smanjio je Kriskito u 86.

U posljednjoj utakmici Sporting je bio bolji od Plzena sa 2:0. Montero je pogodio za prednost u prvom minutu sudijske nadoknade provg poluvremena. Isti igrač postavio je konačnih 2:0 u 49. minutu.