Real s pola snage protiv Liverpula

[dropcap]LIVERPUL[/dropcap] Fudbaleri madridskog Reala i Borusije Dortmund večeras su kao gosti lako osvojili bodove u utakmicama 3. kola Lige šampiona.

Branioci titule su u derbiju B grupe slavili protiv Liverpula na “Enfildu” rezultatom 3:0, dok je Borusija u Istanbulu takođe bez problema nadigrala domaći Galatasaraj (4:0).

Španski “kraljevski klub”, desetostruki evropski prvak, gotovo s pola snage srušio je engleskog velikana, a predvođen Ronaldom i Benzemom sva tri pogotka postigao je još u prvom poluvremenu.

Liverpul je razočarao i još jednom potvrdio da u ovom trenutku nema ekipu za velika djela. Bio je nemoćan da na pravi način parira kvalitetnom protivniku, a živost u jalovoj igri “crvenih” nije unio ni ulazak srpskog napadača Lazara Markovića dvadesetak minuta pred kraj.

Engleskom klubu predstoji teška borba za plasman u nokaut fazu, koju je Real praktično već osigurao.

Borusija je trijumfalno prošla kroz Istanbul i takođe zakoračila u narednu rundu takmičenja. Sa dva gola Obamejanga i jednim Rojsa već u prvom dijelu susreta osigurala je prednost, koju je rutinski uvećala na važnom gostovanju.

Srpski defanzivac u timu iz Dortmunda Neven Subotić bio je starter, dok je Miloš Jojić presjedio na klupi.

Spektakularan preokret napravio je Arsenal na gostovanju u Briselu, gdje je protiv Anderlehta osvojio bodove koji gotovo sigurno znače plasman u nokaut fazu.

Prvak Belgije, u čijem je timu srpski napadač Aleksandar Mitrović bio rezerva, poveo je dvadesetak minuta pred kraj i činilo se da ima najmanje remi, ali Arsenal, kako to umiju samo engleski klubovi, nije posuustajao i u samoj završnici, u roku od dva minuta, poraz pretvorio u trijumf postigavši pogodak u sudijskoj nadoknadi.

Neprijatno iznenađenje navijačima priredio je Juventus porazom u Pireju od Olimpijakosa (1:0) i sada mora da strepi kada je u pitanju plasman u narednu rundu.

Olimpijakos je igrao angažovano i veoma požrtvovano, pa je zasluženo trijumfovao, a pobjedi domaćeg dima doprineo je i srpski internacionalac Luka Milivojević, koji je odigrao svih 90 minuta.

Utakmicu u Pireju vodio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.

Atletiko Madrid je na “Visente Kalderonu” očekivano “isprašio” Malme (5:0), prvu, istorijsku pobjedu u Ligi šampiona ostvario je bugarski Ludogorec trijumfujući nad Bazelom (1:0), dok su Monako i Benfika odigrali bez golova (0:0).

Rezultati

A grupa:

• Atletiko Madrid – Malme 5:0 (Koke 48, Mandžukić 61, Grizman 63, Godin 88, Ćerči 90+3)
  • Olimpijakos – Juventus 1:0 (Kasami 36)