Paštar presudio Slobodi

[dropcap]MRKONJIĆ GRAD[/dropcap] Golom Mile Paštara fudbaleri Krupe slavili su rezultatom 1:0 protiv mrkonjićke Slobode u posljednjoj utakmici 10. kola Prve lige Republike Srpske.

Trenutak odluke dogodio se u 71. minutu kada je Paštar matirao domaćeg golmana Radovana Ilića i svojoj ekipi donio veliko slavlje. Izabranici trenera Slobodana Starčevića tako su došli do četvrtog trijumfa u debitantskoj sezoni i sa nova tri boda probili se na osmo mjesto tabele.

S druge strane, domaći fudbaleri propustili su veliku priliku da se eventualnim trijumfom uključe u borbu za titulu jesenjeg šampiona prvenstva Srpske.

Statistika

Sloboda (MG) – Krupa 0:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Paštar u 71. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Zoran Strunić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Jeftenić, Sladojević, Vidović, Popadić (Sloboda), Tomaš (Krupa).

Igrač utakmice: Mile Paštar (Krupa) 7.

Sloboda (MG): Ilić 6, Blagojević 5,5 (od 58. minuta Karalić 5,5), Šakić 6, Tadić 6 (od 86. minuta Vrebac -), Travar 6, Topić 5,5 (od 58. minuta Kokanović 6), Popadić 6, Miletić 6, Sladojević 6, Bereta 6, Jeftenić 6

Krupa: Vasić 7, Ducanović 7, Stjepanović 7, Jandrić 7, Vuković 7, Vidović 7, Cvijanović 6 (od 54. minuta Tomaš 6), Stojanović 5,5 (od 46. minuta Damjanović 6), Malinović 7, Paštar 7, Milanović 7 (od 90. minuta Šamara -)