Napredak kaznio promašaje

[dropcap]DONJI ŠEPAK[/dropcap] Fudbaleri Napretka ostvarili su pobjedu u šestom kolu protiv Tekstilca rezultatom 3:1.

U 15. minutu Filip Matić ubacio je loptu pred gol gostiju, a Miladin Filipović sa 7 metara zatresao mrežu.

Dervenćani su izjednačili u 67. minutu. Aleksandra Glišića u kaznenom prostoru oborio je golman Darko Krsmanović, dok je sa penala bio siguran Nemanja Asanović. U 79. minutu Njegoš Despotović je oborio Borisava Erića, a sa bijele tačke siguran je bio Ivan Ninić. U 81. minutu Branko Jevtić je asistirao Dejanu Mariću, koji je postavio konačan rezultat, piše Glas Srpske.

Napredak – Tekstilac 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 M. Filipović u 15, 1:1 Asanović iz penala u 67, 2:1 Ninić iz penala u 79, 3:1 Marić u 81. minutu.

Stadion: Napretka u Donjem Šepku.

Gledalaca: 100

Sudija: Jovo Karić (Trebinje) 8.

Žuti kartoni: Perić, Krsmanović (Napredak), Đuričić, Kruz, Despotović (Tekstilac).

Igrač utakmice: Branko Jevtić (Napredak) 8.

Napredak: Krsmanović 7, Radović 6,5, Erić 7, V. Filipović 7, Nikolić 7, Perić 7 (od 90. minuta Pajić -), Marić 7, Matić 6,5, M. Filipović 7 (od 77. minuta Jovanović -), Ninić 6,5, Jevtić 8 (od 87. minuta Lazarević -).

Tekstilac: Plisnić 6, Jolović 6,5, Vujanić 7, Đuričić 7, Gojić 7 (od 65. minuta Despotović 6,5), Asanović 7, Glišić 7, Sušaković 6,5 (od 84. minuta Marić -), Komlenović 6,5, Kruz 7, Popadić 6.