Brkić vodio do pobjede

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] Fudbaleri novogradske Slobode svoju 18. uzastopnu, a ukupno 19. sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske započeli su pobjedom nad Napretkom rezultatom 4:2.

Trijumf “crvenih” najavio je mladi Aleksandar Vojnović u petom minutu, prvim golom na terenima Srpske u jubilarnom 20. šampionatu. Poslije kontranapada rival iz Donjeg Šepka je, preko Ljubiše Jovanovića, stigao do izjednačenja, 1:1. U 40. minutu iskusni Arnes Brkić koristi asistenciju Milana Zeca za vođstvo svog tima na odmoru od 2:1.

U nastavku susreta Brkić je svojim drugim pogotkom u 62. minutu potvrdio epitet najboljeg igrača utakmice na “Mlakvama”. Marinko Rastoka u 73. minutu savladao je čuvara mreže gostiju Mirka Antonića i tu riješio pitanje pobjednika. Iskoristivši grešku golmana domaćeg tima Milana Kondića, koji je promašio vraćenu loptu, konačan rezultat postavio je Ivan Ninić u 85. minute, piše Glas Srpske.

Statistika

Strijelci: 1:0 Vojnović u 5, 1:1 Jovanović u 20, 2:1 Brkić u 40, 3:1 Brkić u 62, 4:1, Rastoka u 73, 4:2 Ninić u 85. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Stanivuković (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Rastoka, Tica, Vojnović (Sloboda), Pajić, Mijajlović (Napredak).

Igrač utakmice: Arnes Brkić (Sloboda) 8.

Sloboda (NG): Kondić 6,5, Popović 6,5, Rastoka 7, Tica 7, Aćić 7, Kovačević 6,5 (od 67. minuta Žujić -), Stojanović 6,5 (od 86. minuta Babić -), Vojnović 6,5, Zec 7, Lj. Antonić 6,5, Brkić 8 (od 84. minuta Kenjalo -).

Napredak: M. Antonić 6, Milojević 6 (od 61. minuta Stevanović 6,5), Erić 6, Filipović 6,5, Gutalj 6,5, Pajić 6,5, Mijajlović 6,5, Lazarević 7, Jovanović 7,5, Ninić 7, Jeftić 7.