Pobjede Borca i BL voleja

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Odbojkaši Borca m:tel došli su do treće pobjede u Premijer ligi BiH, pošto su u petom kolu na svom terenu savladali Jedinstvo iz Brčkog sa 3:1 (21:25, 25:13, 25:22, 25:22).

Banjalučani su tako prvi put ove sezone došli do maksimalna tri boda, jer su prethodne dvije pobjede bile 3:2.

Domaći nisu dobro ušli u utakmicu, jer su gosti iz Brčkog osvojili prvi set. Međutim, Borac je u drugom bio ubjedljiv i došao je do izjednačenja. U posljednja dva seta viđena je velika borba, ali Borac je imao više strpljenja i koncentracije i dobio je oba sa po 25:22.

Banjalučani su se sa ovom pobjedom probili na sedmo mjesto i imaju isti broj bodova kao njihov rival iz ovog kola.

Uspješne su bile i banjalučke odbojkašice. BL volej je savladao Kulu Gradačac sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:18) i došao do treće pobjede u prvih pet kola.

Trenutno se nalazi na petom mjestu sa devet bodova.