Goleada u Foči

[dropcap]FOČA[/dropcap] U goleadi na stadionu u Foči ekipa Sutjeske je na kraju izašla kao pobjednik protiv Kozare, koju je savladala rezultatom 4:3.

Domaći su prvu ozbiljniju priliku pretvorili u pogodak kada je Nikola Mojović centrirao iz slobodnog udarca, a Dejan Drakul glavom loptu smjestio u gornji desni ugao gola Kozare. Radost domaćeg tima trajala je deset minuta; tada je Miloš Srndović centrirao sa lijeve strane i u kaznenom prostoru pronašao Ognjena Škorića, koji je pogodio stativu, lopta se odbila do Dejana Maksimovića, a ovaj zatresao mrežu. Pred kraj prvog poluvremena Miodrag Gigović igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku, sa koje je precizan bio Dejan Drakul.

Samo što se krenulo sa centra u drugom dijelu Mojović je asistirao Dejanu Raševiću, koji je sa desetak metara pogodio mrežu Kozare za vođstvo od 3:1. U 59. minutu, nakon što je Rašević pao u kaznenom prostoru, domaći su tražili jedanaesterac, ali ga nisu dobili, da bi odmah zatim uslijedio kontranapad na drugoj strani i Maksimović je smanjio na 3:2. Mojović i Rašević ponovo su bili akteri u 78. minutu. Prvi je centrirao loptu, a drugi glavom matirao nemoćnog Stefana Đakušića. Konačan rezultat postavio je svojim trećim pogotkom u ovom susretu Maksimović, koji je iskoristio grešku golmana Nikole Petrovića i smanjio na 4:3.

Sutjeska – Kozara 4:3 (2:1)

Strijelci: 1:0 D. Drakul u 13, 1:1 Maksimović u 23, 2:1 D. Drakul iz penala u 45, 3:1 Rašević u 46, 3:2 Maksimović u 60, 4:2 Rašević u 78, 4:3 Maksimović u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 300.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6.

Žuti kartoni: R. Radović, D. Drakul, Kovač, Petrović (Sutjeska), Ojdanić, Gigović, Đakušić, Petrović (Kozara).

Igrač utakmice: Dejan Rašević (Sutjeska) 8.

Sutjeska: Petrović 6, R. Radović 7 (od 76. minuta Filipović -), Mrgud 7, D. Rašević 8, Đoković 7,5, Mojović 7,5, Kovač 7 (od 75. minuta Simić -), Ivanović 7, D. Drakul 7,5, Danilović 7 (od 55. minuta R. Drakul 7), Guzina 7.

Kozara: Đakušić 6, Škorić 6 (od 67. minuta Gavrić -), Gigović 5,5, Petrović 6,5, Bosnić 6, Vukajlović 6, Maksimović 7,5, Šuka (od 53. minuta Perić -), Srndović 7, Ojdanić 5,5 (od 46. minuta Berić 6), Šatara 7.