Druga liga RS: Nukić prekinuo gradski derbi

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Gradski derbi 11. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa Istok, odigran u Brčkom između Ilićke 01 i Lokomotive prekinut je u 55. minutu pri rezultatu 0:0.

Nekoliko trenutaka ranije fudbaler Lokomotive Edin Nukić zaradio je žuti karton zbog neslaganja sa sudijskom odlukom. To ga je revoltiralo pa se on unio u lice glavnom arbitru Željku Tekiću iz Zvornika psujući ga. Sudija mu je pokazao direktan crveni karton, a to je bio znak Nukiću da fizički nasrne na Tekića, koji je potom prekinuo susret.

Disciplinska komisija FS RS najvjerovatnije će ove sedmice pregledati izvještaj delegata i na osnovu njih izreći kaznu Nukiću.

Lider grupe Istok, Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić, zabilježila je ubjedljivu pobjedu nad Radničkim iz Karakaja i sada ima 4 boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Vodeća ekipa u grupi Zapad, Borac iz Šamca, deklasirala je Ozren iz Petrova sa 7:1. Već poslije 30 minuta igre Šamčani, koji domaće utakmice igraju na stadionu u obližnjoj Donjoj Dubici, imali su tri gola prednosti.

U neravnopravnoj igri utakmica će se pamtiti po tri detalja. Šamčani su ostvarili najubjedljiviju pobjedu od svih ekipa, u prvih 10 kola prvenstva, a za goste je nastupao i 53-ogodišnji Slobodan Katanić, istinska legenda fudbala u Petrovu. Uz to, ovo je do sada jedina utakmica u grupi Zapad na kojoj nije bilo kartona.

Službenu tabelu Druge lige RS, grupa Istok, pogledajte OVDJE.

Službenu tabelu Druge lige RS, grupa Zapad, pogledajte OVDJE.

Ljubić – Omarska 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Krecelj u 22, 0:2 Krecelj u 27, 1:2 B. Žižak u 60. minutu.

Stadion “Borik” u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nemanja Malić (Banjaluka) 8.

Žuti kartoni: Jovanić, Ćirković, Šarčević, Kostrešević (Ljubić), Jokić, N. Nišević, Panić, Jaćimović, Hrvaćanin (Omarska).

Igrač utakmice: Anando Krecelj (Omarska) 8.

Ljubić: Stojčinović 6, Kovačević 6, B. Žižak 6,5, Šarčević 6 (od 83. minuta Vasilić -), Segić 5 (od 52. minuta Burdelj 6), Deket 7, A. Žižak 6, Jovanić 6, Kovač 6 (od 87. minuta Kostrešević -), Ćirković 6,5, Petrović 7

Omarska: Jokić 7, D. Romanić 7 (od 77. minuta Hrvaćanin – ), N. Nišević 7,5, Zdjelar 7, B. Romanić 7, D. Nišević 7, Panić 7 (od 77. minuta Višić -), Krecelj 8, Grahovac 7, Anđić 7,5, Jaćimović 7 (od 87. minuta Ritan -)

Borac (Š) – Ozren 7:1 (4:0)

Strijelci: 1:0 Arsić u 8, 2:0 Spasojević u 22, 3:0 Spasojević u 30, 4:0 Aleksić u 44, 5:0 Brčkalić u 48, 5:1 Lukić u 74, 6:1 Mićić u 78, 7:1 Đurić u 87. minutu.

Stadion: u Donjoj Dubici.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 7.

Igrač utakmice: Bojan Spasojević (Borac, Šamac) 8.

Borac (Šamac): Smajić -, Mićić 7, Aleksić 7,5, Arsić 7 (od 46. minuta Đurić 7,5), Veljović 7, Brčkalić 7,5, Radić 7, Milićević 7 (od 46. minuta Miladinović 7), Lukić 8 (od 50. minuta S. Paležnica 7), Đorić 8, Spasojević 8

Ozren: Lazarević 5, N. Katanić 5, Božić 5,5, Simić 5,5, S. Katanić 5,5, Lukić 5, Blagojević 5, Stakić 5, Ristić 5, Rakanović 5, Pupavac 5

BSK – Borac (KD) 4:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Todorović u 44, 2:0 Damjanović iz penala u 46, 2:1 Reljić u 53, 3:1 Todorović u 56, 4:1 Maletić u 76. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Sudija: Stojan Vukota (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Todorović (BSK), Dalić, Pekić (Borac, Kozarska Dubica).

Igrač utakmice: Nemanja Todorović (BSK) 8.

BSK: Dobrijević -, Lazendić 7, Savić 7, Lekić 7, Ćutković 7, Rašić 6,5, Pejanić 6,5 (od 73. minuta Maletić -), Damjanović 8, Todorović 8, Zeljković 7 (od 80. minuta Ivić -), Trubajić 7

Borac (Kozarska Dubica): M. Reljić 6, Vujičić 6, Dalić 6 (od 50. minuta Bakić 5,5), Kondić 6, Burazor 5,5, Pralica 5,5 (od 63. minuta Jaćimović -), Miodragović 6, V. Reljić 6 (od 76. minuta Kušmić -), Adžić 6, Pekić 6,5, Marinović 6

Liješće – Mladost (DS) 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 B. Zečević u 19, 2:0 Džabić u 21, 2:1 Mirić u 23, 3:1 Grozdanić u 78. minutu.

Stadion: FK Liješće u Brodu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Aleksandar Railić (Derventa) 7.

Žuti kartoni: Milanković, Kalabić, Stolić, Malešević (Liješće).

Igrač utakmice: Dejan Džabić (Liješće) 7,5.

Liješće: Popratim 7, Milanković 7, Džabić 7,5, De. Milovac 7, Kalabić 7 (od 89. minuta Da. Milovac -), Kolunija 7 (od 76. minuta Grozdanić -), Milošević 7,5, B. Zečević 7 (od 83. minuta M. Zečević -), Malešević 7, Ždrnja 7, Stolić 7

Mladost (Donja Slatina): Lakić 6,5, Đurđević 6 (od 53. minuta Karanović 6,5), N. Ilić 6, Kadić 6,5, D. Ilić 7, Simeunović 6, Pavlović 6,5 (od 81. minuta Tomašević -), Arnautović 6, Maksimović 6, Čančarević 6, Mirić 6 (od 73. minuta Roža -)

Modriča Maksima – Mineral 5:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Demonjić u 23, 2:0 Pejić u 53, 2:1 Stojanović iz penala u 64, 3:1 R. Prljeta u 66, 4:1 R. Prljeta u 69, 5:1 Demonjić u 73. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Zoran Tripunović (Doboj) 7.

Žuti kartoni: Perić (Modriča Maksima), D. Popović (Mineral).

Igrač utakmice: Radoslav Prljeta (Modriča Maksima) 8.

Modriča Maksima: Tripić -, Bojić 7, Buljić 7, Lj. Sarkić 7 (od 74. minuta Kojić -), Demonjić 7,5, Perić 7 (od 68. minuta N. Prljeta -), R. Prljeta 8, Koprivica 7, Pejić 7 (od 70. minuta Radić -), Đokić 7, Lukić 7,5

Mineral: Omerović 5, D. Popović 5, Goranović 5, Prodić 6, Čović 5,5, Vučić 6, Simić 6,5, M. Popović 6, Stojanović 6,5, Jelić 5 (od 65. minuta Kovačević -), Gačić 6

Župa Superpetrol – Laktaši 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Milinović u 28. minutu.

Stadion: FK Župa u Milosavcima.

Gledalaca: 300.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Gagić, Radić, Majkić, Trivić (Župa Superpetrol), Ivančević, Telić, Milinović, Bursać (Laktaši).

Igrač utakmice: Miljan Bajić (Laktaši) 7,5.

Župa Superpetrol: Savić -, Ageman 7, Mijatović 6, Nimo 6,5, Topalović 6 (od 58. minuta Gudalo 6), Gagić 6,5, Radić 6, Miljić 6,5, Trivić 6,5, Ovusu 6 (od 88. minuta Mihajlović -), Došlov 6 (od 63. minuta Majkić -)

Laktaši: Ivančević 7,5 (od 74. minuta Railić -), Telić 7, Erceg 6,5, Bursać 6, Bajić 7,5, Lovrić 7, Glišić 7,5, Đurić 6, Milinović 7,5 (od 89. minuta Vujaković -), Matić 7, Stamenković 6 (od 89. minuta Surtov -)

Jedinstvo (Ž) – Sloga (D) 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kumić u 43, 1:1 Vuković iz penala u 62, 2:1 Blagojević u 72. minutu.

Stadion: SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 150.

Sudija: Branko Trkulja (Koprivna) 5.

Žuti kartoni: Gavrilović, Tomić (Jedinstvo), Dragan Filipović, Vuković (Sloga).

Igrač utakmice: Bojan Kumić (Jedinstvo, Žeravica) 7.

Jedinstvo (Žeravica): Marjanović 7, Tomić 7, Kumić 7, (od 88. minuta Hamzić -), Golić 6, Ostojić 6 (od 63. minuta Behara -), Blagojević 7, Bjelobrk 7, Husić 6, Kasagić 6, Milaković 6 (od 80. minuta Gavrilović -), Sanjicki 6

Sloga (Doboj): Smajlović 6, Janković 6, Vuković 7, Todić 6, (od 64. minuta Đurđić -), Vuković 6, Joksimović 7, Jovičić 6, Halilović 7, Jupić 6, Filipović 7, Lukić 6

Glasinac 2011 – Jedinstvo (BR) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Živković u 26, 2:0 Blagojević u 74. minutu.

Stadion: “Bare” u Sokocu.

Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje) 7.

Žuti kartoni: Blagojević, Kosorić, Vujičić (Glasinac 2011), Sekanić, Jović (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Nikola Živković (Glasinac 2011) 7.

Glasinac 2011: Pajević 6,5, Žugić 6, B. Jolović 6, N. Jolović 6, Đokić 6 (od 73. minuta Gašević -), Lukić 6 (od 53. minuta Kosorić 6), Kreštalica 6,5, Živković 7, Vujičić 6, Arbinja 6 (od 80. minuta Gavrilović -), Blagojević 6,5

Jedinstvo (Brodac): Janjić 5,5, Jovanović 5,5, Kutlačić 5,5, Sekanić 5,5, Sekulić 5,5, Puhalac 6, Mijatović 5 (od 46. Mitrović 5,5), Lukić 5,5, Makarić 5,5, Ristić 6, Jović 5,5

Rudar (U) – Sloga Junajted 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Marinković u 43, 2:0 Da. Lazić u 45, 3:0 Da. Lazić u 50, 4:0 Dr. Lazić iz penala u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Darko Petković (Brčko) 8.

Žuti kartoni: Da. Lazić, Marinković (Rudar, Ugljevik), Puhalac (Sloga junajted).

Igrač utakmice: Darko Lazić (Rudar, Ugljevik) 8.

Rudar (Ugljevik): Lukić 7, Bojić 7, Bogićević 7, Todorović 6 (od 46. minuta Dr. Lazić 7), Cvijić 7, Marinković 7, Da. Lazić 8 (od 63. minuta Ž. Marković -), Božić 7, Blagojević 7, Davidović 7 (od 69. minuta Stevanović -), Teodorović 7

Sloga Junajted: Savić 5 (od 46. minuta Puketa 5), Gusak 5, Stojanović 5, Pantić 5, Borovčanin 5, Čebić 5, Delibašić 5, Mitrović 5, Puhalac 5, Mićić 5, Blagić 5

Ilićka 01 – Lokomotiva 0:0 (prekid u 55. minutu)

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik).

Žuti kartoni: Rakita (Ilićka 01), Se. Ćumurović, B. Marković, Nukić (Lokomotiva).

Crveni karton: Edin Nukić (Lokomotiva) u 55. minutu.

Ilićka 01: Vukadinović, Aleksić, Stankić, N. Marković, G. Antunović, Arsić, D. Marković, Rakita, Dr. Antunović, Mišković, Mirić

Lokomotiva: Ilišković, Se. Ćumurović, Marić, Bošković, Nukić, Cvijanović, Sa. Ćumurović, Bojić, Trujić, B. Marković, Jang Veng Đie

Proleter (D) – Velež (N) 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Dupor u 13, 2:0 Rankić u 40, 3:0 D. Marković u 65, 4:0 D. Marković u 89. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Mladen Simsija (Rogatica) 8.

Žuti kartoni: Todorović, Simojlović (Proleter, Dvorovi), Mrkajić, Grujičić, Vučetić (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Dejan Marković (Proleter, Dvorovi) 8.

Proleter (Dvorovi): Simojlović 7, Tomanić 7, Ivanović 7, Todorović 7, Lukić 7 (od 67. minuta Janjić -), D. Marković 8, Dupor 7, Rankić 7, Jeftić 7 (od 73. minuta Lakić -), Bešić 7 (od 61. minuta Malešević -), Petrović 7

Velež (Nevesinje): Zurovac 5, Petković 5, Grujičić 5, Šiljegović 5, Prodanović 5, Šarenac 5, Knežević 5, Pudar 5, Mrkajić 5 (od 58. minuta Aćimović 5), Mi. Vučetić 5 (od 46. minuta Avdalović 5), Ma. Vučetić 5

Zvijezda 09 – Radnički (K) 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vučić u 20, 2:0 Vučić u 65, 3:0 Grujičić u 75, 4:0 Grujičić u 85. minutu.

Stadion: “Borovača” u Etno-selu Stanišić.

Sudija: Boško Rakić (Bijeljina) 8.

Žuti karton: Tanacković (Radnički, Karakaj).

Igrač utakmice: Dejan Vučić (Zvijezda 09) 8.

Zvijezda 09: Jović 7, Kalajdžić 7, Vuković 7, Mašanović 7, Stevanović 7, Dražić 7 (od 84. minuta Milić -), Milanović 7, Janjić 7, Boljanović 7, Vučić 8 (od 66. minuta Grujičić 7,5), Živković 7 (od 77. minuta Bunijevac -)

Radnički (Karakaj): Savić 5, Lazić 5, Radomir Jeremić 5, Milovanović 5, Rade Jeremić 5, Ćosić 5, Maksimović 5, Perić 5 (od 57. minuta Erkić 5), Sačević 5 (od 69. minuta Jovanović -), Tanacković 5, Tabalović 5 (od 65. minuta Mehidić -)

Gorica – Mladost (BS) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Novak u 27, 2:0 Stojanović u 48, 2:1 Božić u 74. minutu.

Stadion: “Banderuša” u Pučilama.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 8.

Igrač utakmice: Zoran Novak (Gorica) 8.

Gorica: Aščerić 7, Lukić 7, Maksimović 7, Jović 7, Petrović 7, Pavlović 7, Novak 8, Stojanović 7 (od 63. minuta Karaman -), Vuković 7, Gajić 7, Novaković 7

Mladost (Bogutovo Selo): B. Đokić 7, Božić 7, Kostić 6,5, Lazarević 6, Jokić 6,5, G. Simikić 7, Jugović 6,5, Lazić 6 (od 69. minuta M. Đokić -), Čajlaković 6,5 Cvjetinović 5 (od 46. minuta Simić 6), Lujanović 6

Mladost (R) – Famos 3:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Đurović u 29, 2:0 Tošović u 30, 2:1 Blažić u 35, 3:1 Ćaćić u 61, 3:2 Močević u 81. minutu.

Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7.

Žuti kartoni: Motika, Tošović, Klisura (Mladost, Rogatica), Blažić, Ćeha (Famos).

Igrač utakmice: Slobodan Đurović (Mladost, Rogatica) 7,5.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 6,5, Motika 6 (od 56. minuta Zimonjić 6), Klisura 6, Janjić 6, Ćaćić 7, Urta 6, Tošović 7, Tadić 7 (od 89. minuta Milovanović -), Đurović 7,5, Nerić 6,5, Balčaković 7

Famos: Remić 6,5, Blažić 6,5, Koprivica 6 (od 38. minuta V. Lalović 6,5), Ćeha 6, Papaz 6, Plavšić 6 (od 68. minuta Tambur -), Tešanović 6, Šehovac 6,5, Mičić 6 (od 85. minuta Šešlija -), T. Lalović 6, Močević 6,5