Debakl Radnika na Koševu

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Fudbaleri Radnika u 12. kolu Premijer lige BiH katastrofalno su poraženi na “Koševu” od Sarajeva sa 0:5.

Pobjednik je bio odlučen već u prvom dijelu susreta kada su domaći poveli sa 4:0. Bijeljince je “načeo” Ševko Okić u 14, sljedeća dva gola je postigao Krste Velkoski u 21. i 24, a posljednji gol u prvom poluvremenu djelo je Nemanje Bilbije u 40. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u 48. minutu kada se Okić po drugi put upisao u strijelce.

“Nismo uspjeli da se suprotstavimo daleko boljem protivniku. Razlika u kvalitetu između nas i tima sa ‘Koševa’ je u ovom trenutku prevelika, a nama ostaje da se ‘vadimo’ u susretima sa timovima istog i podjednakog kvaliteta”, rekao je Eldin Mašić, fudbaler Radnika.

Sarajevo – Radnik 5:0 (4:0)

Strijelci: 1:0 Okić u 14, 2:0 Velkoski u 21, 3:0 Velkoski u 24, 4:0 Bilbija u 40, 5:0 Okić u 48. minutu.

Stadion: “Koševo” u Sarajevu.

Gledalaca: 1.500

Sudija: Emir Spahalić (Mostar) 7.

Žuti kartoni: Cimirot (Sarajevo), Milović (Radnik).

Igrač utakmice: Krste Velkoski (Sarajevo) 8.

Sarajevo: Bandović 7, Barić 7, Stojčev 7 (od 46. minuta Duljević 7), Okić 7, Velkoski 8, Tatomirović 7, Dupovac 7, Cimirot 7, Puzigaća 7, Radovac 7 (od 46. minuta Kostić 7), Bilbija 7 (od 70. minuta Berberović -)

Radnik: Bodiroga 5, Milović 5, Basrak 5 (od 85. minuta Jovanović -), Đurđić 5 (od 74. minuta Bajić -), Antić 5, Hasanović 5 (od 74. minuta Hadžić -), Mašić 5, Ostojić 5, Vučinić 5, Lazić 5, Galešić 5