Trojke Veleža i Sarajeva, trijumf Borca

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Fudbaleri Veleža i Sarajeva zabilježili su ubjedljive pobjede u utakmicama 10. kola BHT Premijer lige BiH, dok su se Zrinjski i Čelik sa punim plijenom vratili sa gostovanja.

Aktuelni šampion BiH gostovao je u Bijeljini kod Mladosti i slavio sa 2:0, a oba pogotka su djelo Steve Nikolića. Napadač Zrinjskog prvi put je mrežu tima iz Velike Obarske zatresao u 25. minutu iz jedanaesterca, a tačku na “i” je stavio tačno sat vremena kasnije.

Mostarce je ova pobjeda dovela na bod zaostatka za liderom Širokim, koji svoj meč sa Travnikom igra danas. Mladost je šestim porazom u sezoni ostala u donjem dijelu tabela sa samo šest bodova.

Pobjedu 3:0 danas su ostvarili Velež i Sarajevo. Mostarci su u utakmici protiv Radnika iz Bijeljine zasluženo uzeli tri boda golovima Anela Hebibovića u 56. minutu, te pogocima Marina Popovića i Hebibovića u sudijskoj nadoknadi, pišu Nezavisne novine.

Slavija je na komšijski derbi na “Koševo” stigla s namjerom da pruži što jači otpor domaćinu, ali su ipak tri puta morali da vade loptu iz svoje mreže.

Na prvi gol gledaoci na “Koševu” su morali da čekaju sve do 40. minuta, kada je Ševko Okić iskoristio nesebičnu asistenciju Krste Velkoskog. Gosti se nisu ni snašli, a na semaforu je već u 45. minutu pisalo 2:0. Strijelac je bio Amer Dupovac. Konačnih 3:0 postavio je već u 49. minutu Bojan Puzigaća, a rezultat je mogao biti i mnogo lošiji po Slaviju da šut Velkoskog u 62. minutu nije zaustavila stativa.

Razloga za zadovoljstvo ove sezone ima i Olimpik, koji je danas stigao do šeste pobjede. “Vukovi” su gostovali na “Bilinom polju” kod Čelika i postigli jedan gol, ispostavilo se pobjednički. Precizan je bio Dalibor Pandža u 49. minutu.

Drina Zvornik i Sloboda odigrali su bez golova, a 1:1 bilo je u Banji Ilidži, gdje su se susreli Zvijezda i Vitez.

Banjalučki Borac je na svom stadionu večeras pobijedio sarajevski Željezničar sa 1:0.

Jedini gol postigao je Joco Stokić 18 minuta prije kraja utakmice.

Utakmica je protekla u sjajnom ambijentu, fer i korektnom navijanju, a u majstorijama na terenu je uživalo oko 6.000 gledalaca.