Atletiko petardom potvrdio četvrtfinale Lige Evrope

Fudbaleri Atletiko Madrida ubijedljivo su u gostima pobijedili Lokomotivu iz Moskve sa 5:0 i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope.

“Jorgandžije'” su tako slavile ukupnim rezultatom 5:1, pošto su u Madridu sa 3:0 savladali Ruse.

Gosti su poveli golom Koree u 16. minutu meča, da bi samo četiri minuta kasnije poljski reprezentativac Ribus fantastičnim golom sa oko 25 metara izjednačio.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, ali je u nastavku ekipa Dijega Simeona ponovo vratila prednost. Poslije odlične akcije Saula i Luisa, Španac je lako savladao golmana domaćih za 2:1.

A onda je na scenu nastupio Fernando Tores, koji je za pet minuta dva puta zatresao mrežu Kočenkova.

Prvo je u 65. minutu bio precizan iz penala, da bi pet minuta kasnije poslije asistencije Koree lako matirao Kočenkova.

Tačku na meč i konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u 85. minutu za 5:1.

(B92, Foto: Twitter)