Kecmanović savladao 534 mjesta bolje rangiranog igrača

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović (17) na sjajan način je započeo kvalifikacije za Masters u Majamiju.

Najboljem srpskom junioru je bilo potrebno samo 60 minuta da savlada 24-godišnjeg Švajcarca finskog porijekla Henrija Laksonena sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Uspjeh velike nade srpskog tenisa je tim veća jer je Kecmanović, koji je trenutno 651. igrač na ATP listi, savladao 534 mjesta bolje rangiranog Laksonena (117).

Kecmanović je prvi set dobio za samo 24 minuta. Poveo je sa 4:0 i lako set priveo kraju. Švajcarac je u drugom setu prvi napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je srpski teniser odmah uzvratio brejkom i do kraja seta dominirao za konačnu pobjedu.

Miomir Kecmanović će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv 29-godišnjeg Slovaka Lukaša Lacka, trenutno 114. na svijetu. U slučaju pobjede srpski teniser će prvi put u karijeri biti u glavnom žrijebu Mastersa.

Na korak od plasmana u glavni žrijeb je i Dušan Lajović koji će igrati protiv pobednika duela u kome se sastaju Argentinac Nikolas Kiker i Australijanac Endrju Vitington.