SK: Kingsi preokretom do vođstva

[dropcap]NJUJORK[/dropcap] Los Anđeles Kingsi savladali su poslije preokreta i produžetka Njujork Rendžerse 3:2 u prvom meču finalne serije.

Gosti su poslije 15 minuta igre imali dva gola prednosti, najpre je Benoa Pulio bi precizan u 13. minuti, da bi samo minut kasnije Karl Hagelin duplirao prednost, piše B92.

Ipak, na isteku prvog perioda,Kajl Kliford smanjuje zaostatak, Dru Douti izjednačava sredinom druge trećine, a gol vrijedan prve pobjede u borbi za Stenli Kup donosi Džastin Vilijams u petom minutu produžetka.

Bio je ovo treći preokret ekipe iz Los Anđelesa u isto toliko mečeva. Prije meča sa Rendžersima, dva puta su okretali prošlogodišnje šampione Čikago Blekhoukse.

Naredni meč finalne serije na programu je u noći između subote i nedelje u Njujorku, a šampion posate ekipa koja prva stigne do četiri trijumfa.