Oklahoma smanjila prednost San Antonija

[dropcap]OKLAHOMA SITI[/dropcap] U nastavku finala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Oklahoma je jutros po srednjeevropskom vremenu na svom terenu savladala San Antonio sa 106:97 (28:29, 29:24, 26:23, 23:21) i smanjila vođstvo rivala na 2:1 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Povratak Serža Ibake na teren donio je Oklahomi veći broj napadačkih opcija čemu su se najviše obradovali Kevin Durent i Rasel Vestbruk, koji su istog trenutka postali rasterećeni što se igre u napadu tiče.

U isto vrijeme i odbrana Oklahome postala je čvršća jer su Oklahomi nedostajali skokovi krilnog centra španske reprezentacije, ali i njegove “rampe”.

Ibaka je, zbog povrede, propustio prve dvije utakmice u kojima je San Antonio potpuno dominirao. Jutros, međutim, dao je pun doprinos pobjede Oklahome nakon što je za nešto manje od 30 minuta ubacio 15 koševa, 7 puta bio najviši u skoku i 4 puta blokirao šut protivnika.

Uz oporavljenog Ibaku, Durent i Vestbruk nisu morali da rasipaju snagu po cijelom terenu već su mogli da se fokusiraju na ono što najbolje rade. Vestbruk je sa 26 poena bio najefikasniji akter meča, pri čemu je imao 8 skokova i 7 asistencija. Durent je ubacio samo koš manje, ali je sa 10 uhvaćenih lopti izrastao u najboljeg skakača utakmice.

Na suprotnoj strani prednjačio je Argentinac Emanuel Đinobili sa 23 poena. Dvocifren košgeterski učinak imali su još samo Tim Dankan (16) i Kavaj Leonard (10), a podacio je potpuno Toni Parker, koji je utakmicu završio sa svega 9 koševa, tek 4 asistencije, ali i 4 izgubljene lopte.

Naredna utakmica, takođe u Oklahomi, igraće se u noći između utorka i srijede.