Košarkaši Turske savladali Portoriko

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] U prvoj utakmici košarkaškog turnira “Ačibadem trofej Beograda” reprezentacija Turske je slavila nad reprezentacijom Portorika rezultatom 77:66 i na taj način plasirala se u finale ovog turnira, koji se igra u Kombank Areni u Beogradu.

U toku prve četvrtine reprezentacije su bile izjednačene i na odmor od dva minuta Turska je otišla sa košem razlike. U drugoj četvrtini turski košarkaši su ostvarili veću prednost, pa je na poluvremenu rezultat bio 45:36, u njihovu korist.

U drugom dijelu utakmice, turski reprezentativci su održavali razliku i na kraju slavili sa 11 poena razlike.

Najefikasniji u timu reprezentacije Turske je Čenk Akjol sa postignutih 17 poena, dok je 15 poena postigao Omer Asik. U reprezentaciji Portorika najviše poena, 17, tokom utakmice postigao je Hose Huan Barea, dok je Anhel Danijel Vasalo postigao 11.