Remzi donio pobjedu Arsenalu

[dropcap]LONDON[/dropcap] Fudbaleri Arsenala večeras su na svom terenu savladali Kristal Palas sa 2:1 u prvom kolu Premijer lige, a heroj domaćih navijača bio je Aron Remzi koji je postigao gol u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ekipa Palasa je tokom cijelog meča igrala hrabro i prva je stigla do gola preko Bredea Hagelanda u 35. minutu.

Ipak, domaćin je uz dosta muke uspio da izjednači golom Lorana Košjelnog u završnici prvog dijela utakmice.

Kristal Palas je u 88. minutu ostao bez isključenog Džejsona Pančona, a tri minuta kasnije Remzi je iskoristio gužvu poslije kornera i donio pobjedu “tobdžijama”.

Večeras je premijerligaški debi u dresu Arsenala imao nekadašnji igrač Barselone Aleksis Sančez.

Rezultati 1. kola Premijer lige

• Mančester Junajted – Svonsi 1:2 (Runi 53. – Ki 28, Sigurdson 72)
  • Lester – Everton 2:2 (Uloa 22, Vud 86 – Mekgidi 21, Nejsmit 45)
  • Kvins Park Rendžers – Hal 0:1 (Čester 52)
  • Stouk – Aston Vila 0:1 (Vajman 50)
  • Vest Bromvič Albion – Sanderlend 2:2 (Berahino 42. penal, 74 – Katermol 5, Larson 85)
  • Vest Hem – Totenhem 0:1 (Dajer 90+3)
  • Arsenal – Kristal Palas 2:1 (Košjelni 45, Remzi 90+1 – Hangeland 35)

Sutra su na programu utakmice: Liverpul – Sautempton (14.30) i Njukasl – Mančester Siti (17), dok u ponedjeljak od 21 sat igraju Barnli – Čelsi.