Zvezda lako protiv Jagodine

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Fudbaleri Crvene zvezde večeras su na svom terenu ubjedljivo savladali ekipu Jagodine sa 3:0 u derbiju drugog kola Superlige Srbije.

Duel je odigran pred oko 13.000 gledalaca na stadionu crveno-bijelih, a obilježio ga je sjajan gol kapitena Nenada Milijaša iz slobodnog udarca u 38. minutu.

Ovaj meč je za Milijaša vjerovatno bio oproštaj od stadiona u Ljutice Bogdana, pošto Zvezda u sljedećem kolu gostuje Vojvodini, a nakon toga bi iskusni vezista trebao da potpiše ugovor s turskim drugoligašem Manisom.

Strijelac drugog pogotka za crveno-bijele bio je Ðorđe Rakić u 48. minutu, a konačan rezultat je postavio Darko Lazović u 68. minutu.

Uoči utakmice održan je minut ćutanja u znak sjećanja na nedavno preminulog legendarnog golmana Crvene zvezde i splitskog Hajduka Vladimira Bearu.

Rezultati drugog kola i strijelci:

Donji Srem – Voždovac 1:0 (Stanisavljević 41)

Mladost – Vojvodina 1:2 (Adamović 62 – Veselinović 42, 70)

OFK Beograd – Spartak 0:0

Rad – Borac 2:1 (Mihajlović 55, Maraš 71 – Živković 41)

Radnički Niš – Partizan 1:4 (Ðorđević 64 – Grbić 1, Lazović 26, Ðorđević 69. ag, Škuletić 75)

Čukarički – Novi Pazar 1:1 (Bojić 75 – Mijić 73)

Crvena zvezda – Jagodina 3:0 (Milijaš 38, Rakić 48, Lazović 67)

U nedjelju od 17 sati igraju Radnički Kragujevac – Napredak.