U Novom Gradu 6 golova

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] U prvom kolu Prve lige RS najviše golova je palo u Novom Gradu, gdje je domaća Sloboda savladala Napredak iz Donjeg Šepka sa 4:2.

Pred oko 200 gledalaca na “Mlakvama” Sloboda je povela u 5. minutu preko Vojinovića, da bi gosti izjednačili golom Jovanovića več u 20. minutu. Do kraja poluvremena Brkić je (40’) zatresao mrežu gostiju, da bi u 62. minutu povisio rezultat na 3:1. Pobjedu je ovjerio Rastoka u 73. minutu, a Ninić je uspio tek da ublaži poraz 5 minuta prije kraja.

Sloboda (NG): Kondić, Tica, Aćić, Brkić (od 84. Kenjalo), Rastoka, Vojinović, Stojanović (od 86. Babić), Kovačević (od 67. Žujić), Popović, Antonić, Zec.

Napredak: Antonić, Milojević (od 61. Stevanović), Erić, Filipović, Gutalj, Pajić, Mijailović, Lazarević, Jovanović, Ninić, Jevtić.

Sudio je Milan Stanivuković iz Banjaluke.

Najnepopularniji rezultat viđen je u Tesliću, na stadionu “Radolinka”. Novajlija u ligi, ekipa Krupe, ne samo da je uspjela da sačuva mrežu već je stvorila i nekoliko prilika.

Proleter (T): Milkanović, Lale (od 63. Z. Osmić), Kondić, Mujčić, Popović, Panić (od 68. Petrović), Marković, Perović, Gavrić, Dolić, Hodžić (od 75. Galamić).

Krupa: Vasić, Ducanović, Stjepanović, Damjanović, Studen, Jandrić, Koljić (od 74. Đukarić), Vidović, Cvijanović (od 71. Stojanović), Paštar, Milanović (od 90. Budić). Trener: Slobodan Starčević.

Sudio je Dalibor Anđić iz Omarske.

I u Gacku je stotinjak gledalaca otišlo kući razočarano.

Prijedorčani su, kako javljaju novinari s lica mjesta, bili nešto bolji protivnik ali su i ovog puta pokazali da je napad slabiji dio tima.

Mladost (G): Marković, Mrković, D. Goranović (od 90. Denda), Vico, Prelo, No. Sušić, Toholj, Andrić, komnenić, Ćeranić (od 85. Pušara), Vuković.

Rudar (P): Kozić, Šodić, Saničanin, Stakić, Pekija, Kojić, Radoja, Mirković, Ćulum, Đokić, Mikić.