Trijumf Reala u El Klasiku

[dropcap]MADRID[/dropcap] Fudbaleri Reala pobijedili su u Madridu ekipu Barselone sa 3:1 (1:1) u najčuvenijem derbiju na svijetu, “El Klasiku”, koji je odigran večeras u okviru 9. kolu španske Primere.

Ovim trijumfom Madriđani su se približili Barseloni na samo bod zaostatka i poslije kikseva na početku sezone šampionsku trku učinili zanimljivijom.

Utakmicu u Madridu, 169. prvenstveni derbi velikih rivala, obilježio je odličan fudbal, početno vođstvo Barselone i preokret Reala.

Katalonci su na ovom meču bili jači za Luisa Suareza, koji je izdržao četvoromjesečnu kaznu zbog ujedanja Ðorđa Kjelinija na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Upravo je kontroverzni Urugvajac asistirao Nejmaru prilikom vođstva Barselone u 4. minutu.

Nedugo nakon toga gosti su mogli da udvostruče vođstvo preko Lionela Mesija, ali je omaleni Argentinac propustio priliku da savlada golmana Ikera Kasiljasa i izjednači rekord Telma Zare na listi najboljih strijelaca Primere.

Uslijedila je kazna “kraljevskog kluba”, koji je golovima Kristijana Ronalda iz penala u 35, Pepea u 50. i Benzeme u 61. minutu došao do važnog trijumfa.

Rezultati i strijelci 9. kola Primere

• Almerija – Atletik Bilbao 0:1 (Ečeita 56)
  • Real Madrid – Barselona 3:1 (Ronaldo 35 penal, Pepe 50, Benzema 61 – Nejmar 4)