Široki Brijeg slavio u Gabali 2:0 (VIDEO)

[dropcap]GABALA[/dropcap] U utakmici 1. pretkola Evropske lige ekipa Širokog Brijega je slavila 2:0 u gostima protiv Gabale, tima iz Azerbejdžana.

Strijelac oba gola za Široki Brijeg bio je Brazilac Vagner.

Početnih 30 minuta utakmice prošlo je u ispitivanju snaga, bez većih prilika. Gabala je u 31. minutu zaprijetila preko Jamalova koji je iz dobre šanse veoma loše šutirao, javlja Klix.ba.

Prvih 45 minuta dosta nezanimljive igre završeno je rezultatom 0:0.

U 56. minutu drugog poluvremena Široki Brijeg je imao prvu veću šansu. Vagner je šutirao sa udaljenosti od 20 metara, ali je njegov šut bio neprecizan.

U 59. minutu isti igrač prijeti golu domaćina, ali njegov udarac glavom odlazi iznad prečke.

Gabala uzvraća preko Abisova koji je šutirao iz slobodnjaka. Golman Širokog Brijega Soldo dobro je intervenisao.

Široki Brijeg dolazi u vodstvo u 74. minuti preko Vagnera, koji je pogodio iskosa s lijeve strane.

U samom finišu utakmice Vagner je postigao i drugi gol za Široki Brijeg.

Širokobriježani su tako stekli kapitalnu prednost pred revnaš na Pecari.