Sevilja preživela “Butarke”

Leganes - Sevilja

Golom u nadoknadi, ekipa Pabla Maćina došla do značajnog boda.

Vodeća Barselona je poražena u gostima kod Leganesa, Atletiko Madrid je odigrao nerešeno, a bod je osvojila i trećeplasirane ekipa Primere – Sevilja.

U duelu 17. kola, gosti iz Andaluzije pogotkom Visama Ben Jedera u nadoknadi stigli su do 1:1 protiv Leganesa i ostali u trci za prvim mestom.

Iako je većim delom utakmice francuski napadač bio neprimetan, uspeo je da umakne odbrani domaćeg tima i Rokea Mese pretvori u pogodak.

Prethodno je, već u 5. minutu, na sličan način mrežu zatresao Mikel Vesga za vođstvo domaćina.

Leganesu, koji je na 16. mestu Primere, nije pomoglo to što su gosti celo drugo poluvreme igrali bez isključenog Franka Vaskeza. Italijanski vezista dobio je direktan crveni karton zbog žustrog prigovora sudiji na putu ka svlačionici po završetku prvog poluvremena.

• Rajo Valjekano – Levante 2:1 (1:0) /Tono 23ag, De Tomas 67 – Ročina 60/

Odložen je meč Viljareal – Real Madrid zbog obaveza “kraljevskog kluba” na Svetskom prvenstvu klubova. Taj susret će se odigrati 3. januara.