Samaras odveo Grčku u osminu finala

[dropcap]FORTALEZA[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Grčke igraće u osmini finala Svjetskog prvenstva u Brazilu, pošto je večeras pobijedila Obalu Slonovače sa 2:1 (1:0) i osvojila drugo mjesto u grupi C.

Grčka je na tri utakmice postigla samo dva gola, bila je jedna od slabijih ekipa na šampionatu, ali je iskoristila rezultate u grupi i prvim trijumfom izborila plasman u nokaut fazu takmičenja.

Odlučujući gol za tim Fernanda Santoša postigao je Jorgos Samaras iz penala u nadoknadi sudijskog vremena.

Prethodno su se i listu strijelaca upisali Andreas Samaris za Grčku u 42. i Vilfred Boni za Obalu Slonovače u 74. minutu.

U drugom meču C grupe Kolumbija je pobjedom protiv Japana (4:1) potrvrdila prvo mjesto na tabeli.

Golove za Južnoamerikance postigli su Huan Kvardado u 17. minutu iz penala, Džekson Martinez u 52. i 82. i Džejms Rodrigez u 90. minutu, dok je strijelac za Japan bio Šinđi Okazaki u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Kolumbija će u osmini finala igrati protiv Urugvaja u subotu, 28. juna, u Rio da Žaneiru, dok će se dan kasnije u Resifeu sastati Grčka i Kostarika.