Šaćiri odveo Švajcarsku u osminu finala

[dropcap]MANAUS[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Švajcarske izborila je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva, pošto je večeras u Manausu, u posljednjem kolu grupe E, nadigrala Honduras sa 3:0 (2:0).

Švajcarska je ovim trijumfom osvojila drugo mjesto u grupi i pridružila se prvoplasiranoj Francuskoj, koja je ranije obezbijedila prolaz u narednu rundu takmičenja.

Najzaslužniji za trijumf izabranika Otmara Hicfilda bio je trostruki strijelac Ðerdan Šaćiri. Fudbaler Bajerna golove je postigao u 6, 31. i 71. minutu, a posebno efektan bio je prvi pogodak kada je njegov šut sa 20 metara završio pod prečkom.

U drugom meču ove grupe u Rio de Žaneiru Francuska i Ekvador su odigrali neriješeno 0:0.

U osmini finala Francuska će igrati protiv Nigerije 30. juna u Braziliji, dok će se 1. jula u Sao Paulu sastati Argentina i Švajcarska.