Remi BiH u Kardifu, Hrvatska slavila u Sofiji

[dropcap]KARDIF[/dropcap] Na večerašnjim kvalifikacionim utakmicama za prvenstvo Evrope postignuti su uglavnom očekivani rezultati, a novo neprijatno iznenađenje navijačima priredila je Turska.

Turci su kod kuće poraženi od Češke (2:1) i već sada su na korak da izgube šanse za odlazak na EP u Francusku 2016, dok su Česi ovim uspjehom verovatno zakoračili na to takmičenje.

Hrvatska je potvrdila kvalitet i rutinski savladala Bugarsku u Sofiji (1:0), u meču koji je obilježen incidentima navijača.

U prvom poluvremenu utakmica je bila prekinuta na pet minuta pošto su se na tribinama sukobile pristalice dvije reprezentacije uz bakljadu, a korišćeni su čak i topovski udari.

Novi kiks zabilježila je selekcija BiH igrajući bez golova u Kardifu protiv Velsa, Belgija je rutinski napunila mrežu autsajdera Andore (6:0), dok je Holandija mnogo teže nego što se očekivalo preokretom kod kuće slavila protiv Kazahstana (3:1).

Takođe težak posao imala je i Italija protiv Azerbejdžana (2:1) u meču na kojem je sva tri pogotka postigao defanzivac Ðorđo Kjelini, pogodivši jednom i mrežu sopstvenog tima.

Norveška je bila sigurna na Malti (3:0), a važne bodove osvojio je Izrael na Kipru (2:1).

Rezultati

A grupa:

• Litvanija – Island 0:3 (Sigurdson 66, Gunarson 77, Gislason 90)
  • Holandija – Kazahstan 3:1 (Huntelar 62, Afelaj 82, Van Persi 89.penal – Abdulin 17)
  • Turska – Češka 1:2 (Bulut 8 – Sivok 15, Dočkal 58)

B grupa:

• Belgija – Andora 6:0 (De Brujne 31.penal, 34, Čadli 37, Origi 59, Mertens 65, 68)
  • Kipar – Izrael 1:2 (Makrides 67 – Damari 38, Ben Haim 45)
  • Vels – Bosna i Hercegovina 0:0