Petarda Slavije

[dropcap]ISTOČNO SARAJEVO[/dropcap] Fudbaleri Slavije ostvarili su na spektakularan način prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi BiH u Vitezu, pošto su za 63 minuta postigli pet pogodaka i zasluženo slavili sa ubjedljivih 5:0.

Od prvog minuta su “plavo-bijeli” imali terensku inicijativu i stvarali prilike, što je urodilo plodom već u četvrtom minutu kada je napadač Zoran Kokot postigao svoj drugi ovozesonski pogodak za 1:0. Golman domaće ekipe nije mogao ništa učiniti ni u 20. minutu pošto je poslije kornera najviši u šesnaestercu bio Anel Salković i sjajnim udarcem glavom udvostručio prednost Slavije. Na isteku 40. minuta isti igrač prihvatio je loptu, ušao u šesnaesterac, prevario čuvara i milimetarski preciznim udarcem pogodio donji ugao gola domaćih za 3:0.

U nastavku domaća ekipa je krenula na sve ili ništa, a gosti su to iskoristili i golovima Milutina Ivanovića u 53. i Miljana Govedarice u 63. minutu stigli do više nego ubjedljivog trijumfa, piše Glas Srpske.

“Pobjeda od 5:0 sve govori! Prezadovoljan sam prije svega zbog dvije stvari: odnosa igrača prema zadacima koje dobiju i zbog toga što već četiri utakmice ne znamo za poraz. Iz utakmice u utakmicu sve više pokazujemo snagu kolektiva. Ponosan sam i sa sigurnošću mogu reći da opstanak Slavije u Premijer ligi BiH neće doći u pitanje”, istakao je strateg Slavije Dragan Radović.

Službenu tabelu pogledajte OVDJE.

Statistika

Strijelci: 0:1 Kokot u 4, 0:2 Salković u 20, 0:3 Salković u 40, 0:4 Ivanović u 53, 0:5 Govedarica u 63. minutu.

Stadion: Gradski stadion u Vitez.

Gledalaca: 1.200.

Sudija: Predrag Stankić (Bijeljina) 7,5.

Žuti kartoni: M. Jurčević, Hrkać (Vitez), Karić, Vejnović, Osmanković (Slavija).

Igrač utakmice: Milutin Ivanović (Slavija) 8.

Vitez: Živković 5, Jurić 5, M. Jurčević 5, Livaja 5 (od 57. minuta J. Petrović 5,5), A. Petrović 5, Pinjuh 5, Šantić 5 (od 46. minuta D. Jurčević 5,5), Miloš 5,5, Imamović 5, Hrkać 5, Hećo 5 (od 57. minuta Livančić 5,5,).

Slavija: Lučić -, Hodžurda 7,5, Vejnović 7,5, Popović 7,5, Šabanović 7,5 (od 77. minuta Osmanković -), Mitić 7,5, Karić 7,5 (od 71. minuta Zeba -), Ivanović 8, Govedarica 8, Kokot 8, Salković 8 (od 64. minuta Oglečevac 7).