“Petarda” se vratila u Gradišku

[dropcap]GRADIŠKA[/dropcap] Pukla je “petarda” u Gradišci poslije mnogo godina, a Kozara je ostvarila ono što je i priželjkivala, laku pobjedu nad Drinom HE (5:1).

Dvije asistencije Neđe Šuke u prvom poluvremenu bile su dovoljne da Ognjen Škorić i Miloš Srndović donesu prednost Kozari. Domaći su u nastavku još tri puta zatresli mrežu gostiju (Ognjen Petrović, Ognjen Škorić i Neđo Šuka), a Miloš Bojat smanjio na konačnih 5:1.

“Poslije kiksa protiv Tekstilca zbili smo redove. Savladali smo Podrinje u Janji, a potom i Drinu HE. Neki igrači su formacijski promijenili pozicije. Zadovoljan sam kako smo igrali. Srndović i Šuka bili su napadači, poznaju se iz Foče, dobro sarađuju i oni su donijeli tu prevagu na terenu”, rekao je Igor Janković, trener Kozare, za Glas Srpske.

U redovima gostiju iz Višegrada niko nije očekivao rezultatski debakl u Gradišci.

“Tačno, nadali smo se pozitivnom rezultatu, ali na terenu ništa nije ‘štimalo’. Moramo što prije da zaboravimo ovo gostovanje, dignemo glave i okrenemo se narednoj utakmici protiv Proletera”, rekao je Marko Vidaković, trener Drine HE.

Strijelci: 1:0 Škorić u 16, 2:0 Srndović u 35, 3:0 Petrović u 58, 4:0 Škorić u 65, 5:0 Šuka u 68, 5:1 Bojat u 82 minutu.

Stadion: Kozare u Gradišci.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 7.

Žuti kartoni: Petrović, Vukajlović, Ojdanić, Šatara (Kozara) Tasić, Nešković (Drina HE).

Crveni karton: Ognjen Petrović (Kozara).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Kozara) 8.

Kozara: Trkulja 7, Škorić 8,5, Gigović 8, Petrović 8, Vukajlović 7 od 46. minuta Maksimović 7), Šuka 8,5, Srndović 8 (od 63. minuta Perić -), Ojdanić 7, Gavrić 7 (od 60. minuta Popović 7), Berić 8, Šatara 8.

Drina HE: Bojanović 5, Sekulić 5, Damjanović 6, Marković 6, (od 40. minuta Krsmanović 6), Rosić 6, Ig. Mirković 6, Jovanović 6, Iv. Mirković 6, Tasić 6 (od 70. minuta Obradović -), Bojat 6, Nešković 5 (od 60. minuta Pejović 6).