Partizan pobjedom do 3. kola kvalifikacija za LŠ

[dropcap]TORŠAVN[/dropcap] Fudbaleri Partizana su se plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su večeras kao gosti, u revanš utakmici drugog kola, savladali predstavnika Farskih Ostrva, ekipu HB Toršavn sa 3:1 (0:1).

Strijelci su bili Vardum u 35. minutu za HB Toršavn, a Ninković u 49, Lazović u 75. i Grbić u 90 +1 za Partizan.

Crno-bijeli su rutinski odradili posao u revanšu nakon što su u prvom meču u Beogradu slavili rezultatom 3:0, pa su očekivano i zasluženo izborili prolaz dalje.

Borbeni tim domaćina dobro se držao u prvom poluvremenu, iznenada i poveo nakon pola sata igre, ali je drugi dio susreta protekao u dominaciji izabranika Marka Nikolića.

Partizan je zaigrao mnogo angažovanije, Ninković je izjednačio nekoliko minuta poslije odmora, dalji otpor Farana srušen je pogotkom Lazovića u završnici utakmice, da bi Grbić samo ovjerio trijumf u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ekspedicija crno-bijelih doputovala je u Toršavn tek u ponedjeljak u ponoć zbog problema s avionom i loših vremenskih uslova, pa je ekipa odradila samo jedan trening na vještačkoj travi.

Partizan će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv bugarskog Ludogoreca, koji je u dvomeču drugog kola bio uspješniji od Didelanža iz Luksemburga (4:0, 1:1).

Statistika

Stadion: Guandalarur

Gledalaca: 500

Sudija: Dimitar Mečkarovski (Makedonija)

Strijelci: 1:0 – Vardum u 35, 1:1 – Ninković u 49, 1:2 – Lazović u 75, 1:3 – Grbić u 90.

HB: Toršavn: Getson, J, Davidsen, Holm, Dž. Davidsen, Joensen, Muritsen (od 85. Flotun), Jensen (od 75. Ingason), Vatnsdal (od 22. Vardum), Hansen, Benjamisen, Edmundson

Partizan: Lukač, Stanković, Ostojić, Volkov, B. Ilić, Drinčić, Brašanac, Ninković, Luka (od 65. Grbić), Lazović (od 78. Fofana), Škuletić (od 73. S. Ilić).