Čile – Australija 3:1

[dropcap]KUJABA[/dropcap] U drugoj utakmici Grupe B na Svjetskom prvenstvu u fudbalu reprezentacija Čilea savladala je jutros po našem vremenu u Kujabi Australiju sa 3:1 (2:1).

Golove za Čile postigli su Sančez u 11, Valdivija 14. i Bosežur u 90. minutu, dok je strijelac jedinog pogotka za Australiju bio Kejhil u 35. minutu.

Predvođeni Aleksisom Sančezom Čileanci su opravdali ulogu favorita već u uvodnom dijelu meča.

Napadač Barselone je već u 11. minutu donio prednost Čileu, da bi samo tri minuta kasnije asistirao Horheu Valdiviji, koji je prednost južnoameričke reprezentacije udvostručio.

Pred kraj prvog poluvremena Tim Kejhil je donio nadu Australijancima da bi, možda, mogli da stignu i do preokreta, ali čvrstom igrom na sredini terena Čile je ponovo uspostavio kontrolu i rutinski održavao prednost.

U nadoknadi vremena Žan Bosežur se najbolje snašao u gužvi pred golom Australije i donio Čileu ubjedljivu pobjedu, koja dobija na težini ako se ima u vidu da je Španije prethodno doživjela pravi debakl u sudaru s Holandijom (1:5).

Upravo su Španci sljedeći protivnik Čileu i od te utakmice, koja će se odigrati 18. juna u Rio de Žaneiru najvjerovatnije će zavisiti dalja sudbina dvije reprezentacije na Mundijalu.

Holanđani se istog dana u Porto Alegreu sastaju sa autsajderom Australijom.

Sastavi

Čile: Bravo, Isla, Medel, Jara, Menja, Dijas, Vidal (Gutijeres, 60), Aranguis, Valdivija (Bosežur), Sančez i Vargas (Pinilja, 88)

Australija: Rajan, Franjić (Mek Govan, 49), Vilkinson, Špiranović, Dejvidson, Jedinak, Brešano (Troizi, 78), Miligan, Leki, Kejhil i Oar (Haloran, 68).