Omladinci Srbije ispustili pobjedu protiv Njemačke

[dropcap]PAPA[/dropcap] Omladinske fudbalske reprezentacija Srbije i Njemačke igrale su večeras neriješeno 2:2 (2:1) u utakmici 2. kola B grupe prvenstva Evrope u Mađarskoj.

Strijelci su bili Maksimović u 32. i Jović u 41. za Srbiju, a Zelke u 39. i Štark u 90+1 za Njemačku.

Izabranici selektora Veljka Paunovića, nakon startnog remija protiv Ukrajine, igrali su protiv Njemačke veoma dobro i bili na korak od trijumfa kojim bi otvorili vrata polufinala.

Najvećim dijelom zanimljive i uzbudljive utakmice srpski tim je bio bolji i daleko opasniji, pa je prava šteta što za prikazani fudbal nije nagrađen sa 3 boda.

Kapiten Nemanja Maksimović donio je vođstvo poslije pola sata igre, kada je bio na pravom mjestu nakon idealnog centaršuta Andrije Živkovića, ali su Nijemci izjednačili samo 7 minuta kasnije.

Golman Predrag Rajković pogriješio je poslije kornera, što je iskoristio Zelke za izjednačenje. Međutim, Luka Jović je poslije nove asistencije Živkovića zatresao mrežu u finišu poluvremena za novu prednost Srbije, koja u Mađarskoj brani titulu za fudbalere do 19 godina.

U drugom dijelu susreta Nijemci su zaigrali agresivnije i vršili stalan pritisak ka protivničkom golu, ali je srpski tim opasno prijetio iz kontranapada i propustio niz prilika da obezbijedi trijumf.

Jović u 57. i 70 minutu nije iskoristio stopostotne šanse, mrežu je mogao da zatrese i Pantić u 66, da bi u završnici stigla kazna za promašaje.

Štark je nakon akcije po lijevoj strani bio na pravom mjestu i iz blizine matirao Rajkovića za konačnih 2:2.

Kapiten srpske reprezentacije Maksimović je poslije jednog starta u 94. minutu zaradio direktan crveni karton, tako da neće moći da igra u posljednjem kolu protiv Bugarske.

Ekipe su igrale u sljedećim sastavima:

Srbija: Rajković, Stevanović, Jovanović, Babić, Antonov, Zđelar, Maksimović, Živković (od 89. Dražić), Pantić, Gaćinović (od 73. Grujić), Jović (od 77. Mandić).

Njemačka: Šnicler, Akpoguma, Štark, Kemf (od 73. Lohkemper), Holthaus (od 86. Trumner), Kimih, Dudzijak, Eztunali, Muktar (od 46. Štendera), Brant, Zelke.