Nijemci potvrdili prvo mjesto

[dropcap]RESIFE[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Njemačke osvojila je večeras prvo mjesto u G grupi Mundijala, pošto je u trećem kolu u Resifeu savladala SAD sa 1:0, dok je Portugal eliminisan uprkos pobjedi nad Ganom (2:1).

Pored Nijemaca, koji su do trijumfa došli zahvaljujući pogotku Tomasa Milera u 55. minutu na stadionu u Resifeu, u osminu finala otišli su i Amerikanci kao drugoplasirani.

Prema svemu prikazanom, selekciji SAD tamo je i mjesto, za razliku od Portugala, za koju je večeras osvajač Zlatne lopte, Kristijano Ronaldo, postigao tek prvi gol na ovom Mundijalu.

Portugalcima je za prolaz dalje bila potrebna ubjedljiva pobjeda nad Ganom ili ubjedljiv poraz SAD.

Na njihovu žalost, ni jedno, ni drugo nisu dočekali, pa će nastavak Mundijala gledati sa tribina.

Kakvu-takvu nadu Portugalcima probudio je autogol Džona Bojea u 31. minutu, ali kada se očekivalo da krenu svom snagom naprijed, to se nije desilo.

Naprotiv, Gana je igrala sasvim solidno, a izjednačila je preko Asamoe Ðana u 57. minutu. Slaba utjeha Portugalcima bio je pobjedonosni gol Ronalda u 80. minutu.

Ispostavilo se, na kraju, da je Ronaldu i drugovima, “presudio” ubjedljiv poraz od Njemačke (0:4) u prvom kolu.