Košarkaši Partizana poraženi u Laktašima

[dropcap]LAKTAŠI[/dropcap] Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Laktašima od ekipe domaće Igokee sa 83:77 (17:17, 22.15, 24:23, 20:22), u utakmici 6. kola regionalne Jadranske lige.

Izabranici Duška Vujoševića nastavili su seriju loših rezultata ove sezone i nakon neuspješnih partija u Evrokupu pretrpjeli već četvrti poraz u regionalnom takmičenju.

Crno-bijeli su se u Laktašima namjerili na izuzetno raspoloženi i motivisani domaći tim. Igokea je igrala odlično, u većem dijelu susreta održavala vođstvo, dopustivši Beograđanima samo na kratko da dođu do minimalne prednosti početkom treće četvrtine.

U nastavku je domaćin ponovo preuzeo inicijativu, imao više raspoloženih igrača i na kraju potpuno zasluženo slavio protiv ekipe koja je uz mnogo napora bezuspješno nastojala da uhvati priključak.

Igokeu su do važnog trijumfa, drugog u Jadranskoj ligi, predvodili Torlak sa 17, Jeremić sa 16, Dragović, Bunić i Jorović sa po 11 poena, dok su u timu Partizana bolji od ostalih bili Murić sa 18 i Gagić sa 13 koševa.

Ranije danas Cibona je u Zagrebu pobijedila Solnok sa 96:92 (29:22, 14:23, 21:19, 32:28), dok je Cedevita u Skoplju nadigrala MZT – 76:61 (14:19, 20:14, 19:16, 23.12).