Leotar uz poletarca ponovo na vrhu tabele

[dropcap]TREBINJE[/dropcap] Leotar je slavio protiv Napretka rezultatom 2:0 i vratio se na čelo prvoligaškog karavana RS.

Domaćin je prvi gol postigao u 78. minutu kada je Nenad Stojanović asistirao Dejanu Popoviću, koji je sa desetak metara bio precizan. Samo dva minuta kasnije Stojanović je zatresao mrežu gostiju za 2:0.

Ova utakmica ostaće upamćena i po dva zanimljiva detalja. Od prve minute kapitensku traku je ponio najveći biser Leotarove škole, Miloš Aćimović, koji je tako postao najmlađi kapiten u istoriji Leotara. On je na dan utakmice imao 17 godina, dva mjeseca i sedam dana.

Utakmicu je obilježio i Nenad Stojanović Purke, jer je njegov gol u 83. minutu bio 400. gol Leotara u Ligi Republike Srpske.

Leotar – Napredak 2:0

Strijelci: 1:0 Popović u 78. minutu, 2:0 Stojanović u 83. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Andrić (Leotar), Perić (Napredak).

Igrač utakmice: Nenad Stojanović (Leotar) 7.

Leotar: Kukrika 7, Andrić 6 (od 68. minuta Dmitrović 6), Milošević 6, Šešelj 6,5, Aćimović 5,5, Cimirot 6, Popović 7, Zečević 5,5 (od 75. minuta Marković), Stojanović 7 (od 83. minuta Papaz -), Todorović 6, Jeknić 6.

Napredak: Krsmanović 5,5, Radović 6, Erić 6, V. Filipović 6,5, Nikolić 6,5, Perić 6, Marić 6, Matić 6 (od 87. minuta Lazarević), Jovanović 6 (od 65. minuta M. Filipović -), Ninić 6, Jevtić 6.