Juventus i Roma ravnopravno nastavljaju trku

[dropcap]RIM[/dropcap] Fudbaleri Rome i aktuelnog prvaka Juventusa ravnopravno nastavljaju trku za titulu pošto su sinoć zabilježili pobjede u utakmicama 4. kola italijanske Serije A.

Značajniji uspjeh ostvarila je Roma, jer je na teškom gostovanju u Parmi slavila sa 2:1, a vodeći pogodak postigao je srpski reprezentativac Adem Ljajić, koji je igrao do 73. minuta.

Juventus je kod kuće sigurno pobijedio povratnika u elitu, ekipu Ćezene (3:0), pa je vodeći dvojac s maksimalnim učinkom odmakao 4 boda najbližim pratiocima na tabeli.

Prvi među njima je Inter, koji je na “San Siru” slavio protiv Atalante (2:0), a odbranom nero-azura uspješno je komandovao Nemanja Vidić, dok je Zdravko Kuzmanović presjedio na klupi.

Vrijedne bodove osvojio je Torino na gostovanju Kaljariju na Sardiniji (2:1), gdje je srpski defanzivac Nikola Maksimović bio starter, a novi kiks zabilježio je Napoli igrajući kod kuće samo neriješeno protiv Palerma (3:3).

Sampdorija, tim srpskog trenera Siniše Mihajlovića, skočila je na četvrtu poziciju prvenstvene tabele trijumfom u Ðenovi nad nezgodnim Kjevom (2:1). Cijeli meč za domaćina odigrao je Nenad Krstičić, dok je kod gostiju Ivan Radovanović bio na terenu do 58. minuta.

Remi Verone kod kuće protiv Ðenove (2:2) srpski internacionalac Boško Janković odgledao je sa klupe, dok je Nenad Tomović odigrao svih 90 minuta u neočekivanom kiksu Fiorentine protiv Sasuola u Firenci (0:0).

Rezultati:

• Kaljari – Torino 1:2 (Ćosu 11 – Glik 21, Kvaljarela 29)
  • Fiorentina – Sasuolo 0:0
  • Inter – Atalanta 2:0 (Osvaldo 40, Ernanes 87)
  • Napoli – Palermo 3:3 (Kulibali 2, Zapata 11, Kaljehon 45+1 – Beloti 18, 61, Vaskez 24)
  • Parma – Roma 1:2 (De Kelje 56 – Ljajić 27, Pjanić 88)
  • Sampdorija – Kjevo 2:1 (Gastaldelo 45, Romanjoli 80 – Paloski 90)
  • Juventus – Ćezena 3:0 (Vidal 18. penal, 63, Lihtštajner 85)
  • Verona – Ðenova 2:2 (Tacidis 52, Jonita 64 – Matri 34, 48)