Francuzi slomili otpor Nigerije u finišu meča

[dropcap]BRAZILIJA[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je večeras u meču osmine finala savladala Nigeriju sa 2:0 (0:0).

Francuska je teže nego što se očekivalo izborila plasman među 8 najboljih ekipa na svijetu. Više od 70 minuta “trikolori” su se mučili da bi u finišu meča konačno uspjeli da slome otpor Nigerije.

Nigerija je bila, ako ne bolji, onda bar ravnopravan protivnik. Odlučnije i spremnije išla je ka golu Lorisa, ali večeras jednostavno nije imala sreće. Čak je i Emenike u 19. minutu postigao pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

Prvi gol je viđen tek u 80. minutu kada je Pogba iskoristio lošu intervenciju golmana Enejame i glavom poslao loptu u praznu mrežu.

Konačan rezultat postavlja Džozef Jobo autogolom u sudijskoj nadoknadi.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča između Njemačke i Alžira, koji se od 22 sata sastaju u Porto Alegreu.

Utakmica je odigrana na nacionalnom stadionu u Brazilija pred 67.882 gledalaca, a sudio je Mark Gajger iz SAD.

Strijelci: Pogba u 80. i Jobo u 90+1. minutu (autogol).

Francuska: Loris, Debuši, Košćelni, Varan, Evra, Pogba, Kabaj, Matuidi, Valbuena (od 94. Sisoko), Žiru (od 62. Grizman), Benzema.

Nigerija: Enjama, Ošaniva, Omeruo, Jobo, Embrouz, Mikel, Onazi (od 59. Gabrijel), Mozes (od 89. Nvofor), Odemvingi, Musa, Emenike.