Fiorentina srušila Inter

[dropcap]RIM[/dropcap] Fudbaleri Fiorentine savladali su sinoć na domaćem terenu ekipu Intera sa 3:0, dok je Napoli slavio poslije preokreta protiv Torina (2:1), u preostalim utakmicama 6. kola italijanske Serije A.

Fiorentina je kod kuće neočekivano lako “isprašila” Inter i približila se gornjem dijelu tabele. Tim Vinćenca Montele u potpunosti je zadovoljio navijače napadačkom igrom, a uspjeh je obezbijedio već u prvom poluvremenu, kada je stekao dva gola prednosti.

Odličnu partiju u redovima domaćina pružio je srpski defanzivac Nenad Tomović, koji je asistirao Babakaru prilikom postizanja prvog pogotka, a potom u drugom poluvremenu nakon sjajnog solo prodora i sam pogodio mrežu golmana gostiju Handanovića za konačan trijumf “ljubičastih”.

Gosti iz Milana igrali su ispod svih očekivanja. Drugim porazom ove sezone, uz isto toliko pobjeda i remija, ostali u sredini tabele sa čak 10 bodova zaostatka za vodećim šampionom Juventusom, tako da se treneru Valteru Macariju vjerovatno već “drma klupa”.

U slabom timu Intera srpski defanzivac Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta, dok je Zdravko Kuzmanović presjedio na klupi.

Napoli je poslije preokreta osvojio važna tri boda kod kuće i, kao i Fiorentina, približio se “gornjem domu”.

Torino, za kojeg je čitav meč odigrao Nikola Maksimović, iznenada je poveo u prvom poluvremenu, ali su Napolitanci u nastavku zaigrali mnogo angažovanije i zasluženo izborili treću pobjedu ove sezone.

• Fiorentina – Inter 3:0 (Babakar 7, Kvadrado 19, Tomović 75)
  • Napoli – Torino 2:1 (Insinje 55, Kaljehon 72 – Kvaljarela 14)
  • Juventus – Roma 3:2 (Tevez 27. penal, 45+3 penal, Bonuči 86 – Toti 32. penal, Iturbe 44)
  • Udineze – Ćezena 1:1 (Fernandes 62 – Kaskione 90+2 penal)
  • Parma – Ðenova 1:2 (Koda 66 – Peroti 53, matri 90+3)
  • Lacio – Sasuolo 3:2 (Mauri 9, Ðorđević 25, Kandreva 35 – Berardi 26, 50. penal)
  • Sampdorija – Atalanta 1:0 (Gabjadini 35)
  • Empoli – Palermo 3:0 (Makarone 4, Toneli 33, Pukjareli 63)